• 2016-01-19

Marguerite – najgorsza śpiewaczka świata

Marguerite to opowieść inspirowana prawdziwą historią najgorszej śpiewaczki świata – Florence Foster Jenkins, którą polska publiczność poznała za sprawą brawurowej roli Krystyny Jandy w sztuce BoskaMarguerite w reżyserii Xaviera Giannoli pojawi się w polskich kinach 29 stycznia.

„Marguerite”, reż. Xavier Giannoli – kadr z filmu (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Marguerite”, reż. Xavier Giannoli – kadr z filmu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Luc Besson okrzyknął tę produkcję najlepszym francuskim filmem roku. W roli głównej zdobywczyni Cezara – Catherine Frot oraz laureatka prestiżowego wyróżnienia EFP Shooting Star MFF w Berlinie Christa Théret. Film wyprodukowali twórcy hitów Kobieta na Marsie, mężczyzna na Wenus, Wakacje Mikołajka i Coco Chanel. Reżyserem jest dwukrotnie nominowany do Złotej Palmy w Cannes Xavier Giannoli.

Okolice Paryża, początek złotych lat dwudziestych XX wieku. Jak co roku, w imponującym zamku należącym do Marguerite Dumont zbierają się miłośnicy muzyki. Niewielu z nich osobiście zna bogatą właścicielkę posiadłości. Mówi się tylko, że całe życie poświęciła swojej największej pasji. Jednak najsłynniejsze arie w interpretacji pozbawionej słuchu muzycznego Marguerite wprawiają w osłupienie zebranych melomanów.

Aspirująca do miana divy kobieta staje się obiektem zakulisowych żartów. W ramach prowokacji, młody dziennikarz pisze pełną zachwytów recenzję jej występu. To sprawia, że bohaterka jeszcze mocniej zaczyna wierzyć w swój wrodzony talent i postanawia spełnić marzenie życia. Przy wsparciu sowicie opłaconego eks-gwiazdora opery, przygotowuje się do pierwszego recitalu przed prawdziwą publicznością.

Marguerite
Reż. Xavier Giannoli
Premiera: 29 stycznia 2016 roku
Kino Świat

Dodaj komentarz