• 2016-01-19

Marcin Wyrostek z zespołem Tango Corazon

6 lutego w Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot wystąpi Marcin Wyrostek z zespołem Tango Corazon. Będzie to wydarzenie, które zakończy karnawał w Filharmonii.

Marcin Wyrostek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marcin Wyrostek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Macinowi Wyrostkowi towarzyszyć będzie Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod batutą maestro Wojciecha Rajskiego. W programie koncertu znajdą się autorskie kompozycje akordeonisty z kręgu muzyki argentyńskiej, bałkańskiej, aranżacje inspirowane słowiańskim folkiem, muzyką latynoamerykańską oraz filmową.

Nie jest to pierwsze spotkanie Artysty z Polską Filharmonią Kameralną Sopot. W zeszłym roku z okazji Dnia Kobiet, wystąpił wraz z zespołem podczas dwóch koncertów dając występ dla ponad 400 melomanów. Latem w 2013 roku Marcin Wyrostek wraz z zespołem Tango Corazon wystąpił na scenie Opery Leśnej, dając popis swoich niesamowitych umiejętności w ramach Koncertu dla Mieszkańców, wypełniając Operę Leśną po brzegi.

Marcin Wyrostek jest akordeonistą, zwyciężył w drugiej edycji programu Mam Talent. Wykłada w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów, a także laureatem ponad 30 konkursów akordeonowych (w kraju i za granicą). Wykonuje muzykę klasyczną, jazzową i ethno-folk. Kluczowym elementem jego tożsamości muzycznej jest improwizacja.

Marcin Wyrostek
6 lutego 2016 roku, godz. 18.00
Polska Filharmonia Kameralna Sopot

Dodaj komentarz