• 2016-01-18

Adam Strug w klubie Stodoła

17 marca w warszawskim klubie Stodoła odbędzie się koncert Adama Struga.

Adam Strug (źródło: materiały prasowe organizatora)

Adam Strug (źródło: materiały prasowe organizatora)

Adam Strug to postać nietuzinkowa. Kompozytor muzyki autorskiej, a także teatralnej i filmowej, scenarzysta, etnomuzykolog, aktor, śpiewak  o zjawiskowym głosie owładnięty słowiańskim duchem, który od lat ocala, bada i wykonuje dawne polskie pieśni, przechowywane w tradycji ustnej.
Jego debiutancki album Adieu! wydany w 2012 roku był wydarzeniem na polskim rynku muzycznym. Ta mikstura orientu, liryki miłosnej, minimalizmu i miejskiego folku wybrana została przez słuchaczy Polskiego Radia Folkowym Fonagramem Roku. W 2015 roku nakładem Universal Music Polska ukazał się album Strug.Leśmian.Soyka. Projekt ten był efektem niecodziennego spotkania dwóch artystów, których połączyła poezja jednego z najważniejszych polskich poetów – Bolesława Leśmiana. Leśmian w wykonaniu tego duetu brzmi świeżo i zaskakująco, a aksamitny, hipnotyczny śpiew Adama Struga w połączeniu z unikalną pianistyką Stanisława Soyki daje efekt zaskakująco atrakcyjny i ujmujący.


Po ogromnym sukcesie albumu  Strug.Leśmian.Soyka, Adam Strug prezentuje swoje nowe wydawnictwo z autorskim materiałem.
Płyta pt. Mysz to połączenie liryki, minimalizmu i miejskiego folku. Tematem piosenek są antynomie ludzkiego losu: życie i śmierć, miłość i rozczarowanie, codzienność i kluczowe momenty życia. Teksty wyszły spod pióra poetów polskich, zaś tytułowy wiersz to dzieło amerykańskiego poety Vachela Lindsay’a w tłumaczeniu Roberta Stillera. Producentem muzycznym i gitarzystą w jednej osobie jest lider grupy VOO VOO, Wojciech Waglewski.

Adam Strug
17 marca 2016 roku, godz. 19.00
Klub Stodoła w Warszawie

Dodaj komentarz