• 2016-01-16

Johannes Brecht live!

6 lutego we wrocławskim Das Lokalu odbędzie się koncert Jahannesa Brechta, artysta wytwórni Diynamic Music. Muzyk zagra w Polsce po raz pierwszy.

Johannes Brecht (źródło: materiały prasowe organizatora)

Johannes Brecht (źródło: materiały prasowe organizatora)

Brecht to wyszkolony na gruncie muzyki klasycznej profesjonalista, który postanowił realizować się na scenie elektronicznej. Historia Johannesa od samego początku związana jest z muzyką. W wieku pięciu lat zaczął naukę gry na fortepianie, później zafascynowany muzyką jazzową był członkiem kilku zespołów, w których realizował swój talent. Wkrótce zaczął pracę nad własnym studiem. Kontynuował muzyczną pasję i trafił do szkoły muzycznej w Stuttgarcie, gdzie poświęcał czas nurtowi pop jazzu, grze na kontrabasie i różnych rodzajach gitary basowej. Został doceniony przez wykładowców przyjął posadę inżyniera dźwięku w swojej szkole.

Po kilku trasach koncertowych w Europie i Azji, Brecht zainteresował się muzyką elektroniczną. Wtedy rozbudował swoje studio pod kątem produkcji muzyki tanecznej. Muzyka, którą tworzył jest oryginalna. Jego prace są dopieszczone pod każdym względem − niesamowicie głębokie, melodyjne brzmienia wprowadzają słuchaczy w swoisty trans podczas tańca. Mimo, że pierwsze tego typu produkcje pojawiły się dopiero w 2013 roku, to każda kolejna jest lepsza i trzyma wysoki poziom.

Johannes Brecht tworzy muzykę, którą można nazwać dźwiękiem przyszłości. Przede wszystkim jest multi-instrumentalistą, producentem z pasją i świeżą postacią na elektronicznej scenie, do której wnosi inspiracje, które długo będą przetwarzać się w wyobraźniach innych twórców.

 Johannes Brecht 
6 lutego 2016 roku, godz. 22.00
Das Lokal we Wrocławiu

Dodaj komentarz