• 2016-01-15

Moderat we Wrocławiu!

23 kwietnia we wrocławskim klubie Eter wystąpi grupa Moderat – jeden z najbardziej spektakularnych sukcesów na taneczno-elektronicznej scenie ostatnich lat. Podczas koncertu będą promować najnowsze wydawnictwo III, którego premierę zaplanowali na 1 kwietnia.

Moderat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Moderat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Muzycy z Moderat rozumieją, że to zespołowy aspekt ich aktywności sprawia, że odnoszą sukcesy. Gernot Bronsert i Sebastian Szary (aka Modeselektor) oraz Sascha Ring (Apparat) zaczęli współpracę jako trio mniej więcej równolegle ze startem ich pozostałych projektów. Ich intencją od początku było tworzenie muzyki nieco odmiennej od tej, jaką firmowali innymi projektami. Owocem wspólnych doświadczeń był znakomity album Moderat II. Podczas gdy debiut stanowił kombinację brzmień Modeselektor i Apparat, w pracy nad Dwójką muzycy zbliżyli się do siebie w poszukiwaniu dojrzalszej syntezy. Zwieńczeniem tej trylogii jest najnowsza płyta III, na której, jak przyznają muzycy, Moderat wreszcie brzmi jak w pełni świadomy swego stylu, dojrzały i zjednoczony zespół!


Jedną z największych umiejętności tych niemieckich artystów jest umiejętność wykorzystania elektronicznych narzędzi dla osiągnięcia niemal orkiestrowego bogactwa dźwięku. Ich kompozycyjny talent idzie w parze z niezwykłą dbałością o każdy dźwiękowy detal i producenckim warsztatem wykształconym przez niemal 25 lat działalności w klubowym świecie. Nie zapominajmy, że kariera tego niezwykłego trio to nieodłączny fragment historii legendarnej już berlińskiej sceny rave. Te inspiracje nadal są niezwykle istotne na III – przetworzone i przefiltrowane przez indywidualną wrażliwość każdego z muzyków, przepięknie wybrzmiewają w nowoczesnej popowej formule. Moderat wciąż zachowując chłopięcą niemal świeżość i spontaniczny klubowy sznyt, niesamowicie rozwinęli się jako grupa. Przez lata wypracowali własny, unikalny styl, który z dumą manifestują na najnowszym albumie.

Moderat
23 kwietnia 2016 roku, godz. 19.00
Klub Eter we Wrocławiu

Dodaj komentarz