Beksiński. Decennium

22 stycznia Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie zaprasza na wystawę Beksiński. Decennium, która podsumuje dotychczasową działalność Muzeum Zdzisława Beksińskiego.

Fot. Zdzisław Beksiński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Zdzisław Beksiński (źródło: materiały prasowe organizatora)

W lutym 2006 roku w Miejskiej Galerii Sztuki otwarto wystawę Muzeum Zdzisława Beksińskiego, na którą złożyły się obrazy oraz rysunki z kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich. Odtąd wystawa Beksińskiego stała się ważną propozycją kulturalną Częstochowy i celem odwiedzin, który przez pełne dziesięć lat wzbudzał zainteresowanie zwiedzających. Właśnie decennium – dziesięciolecie istnienia Muzeum Zdzisława Beksińskiego w częstochowskiej galerii, jest najwłaściwszą okolicznością do podsumowania jego dotychczasowej działalności oraz zapowiedzą jego nowej odsłony.

Zdzisław Beksiński, 1965 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zdzisław Beksiński, 1965 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na wystawę Beksiński. Decennium złożą się dzieła – obrazy i duże rysunki – wypełniające wnętrze Muzeum Beksińskiego. Pokazanych zostanie również 87 mniejszych rysunków oraz blisko sto fotografii z kolekcji Dmochowskich. W tak pełnej wersji dzieła przekazane do Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie można było oglądać podczas inauguracji Muzeum Zdzisława Beksińskiego. Następnie rysunki i fotografie przeznaczone były tylko – jako wystawy wędrujące – do prezentacji w innych ośrodkach sztuki w Polsce. Tym razem pokazany zostanie cały zbiór dzieł Beksińskiego.

Beksiński. Decennium
Od 23 stycznia do 28 lutego 2016 roku
Wernisaż: 22 stycznia 2016 roku, godzina 18.00
Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie
Częstochowa

Dodaj komentarz