• 2016-01-14

Premiera Nieskończonej historii w Teatrze im. Wilama Horzycy

16 stycznia na Dużej Scenie odbędzie się najnowsza premiera Teatru Horzycy. Tym razem teatr zaprasza na Nieskończoną historię Artura Pałygi w reżyserii Małgorzaty Warsickiej, która otrzymała nagrodę Najlepszy Debiut Reżyserki podczas 3. Festiwalu Debiutantów „Pierwszy Kontakt” za spektakl Jakobi i Leidental.

„Nieskończona historia”, reż. Małgorzata Warsicka, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Nieskończona historia”, reż. Małgorzata Warsicka, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zwykła kamienica. W niej zaprzyjaźnione staruszki, młoda matka, kłótliwa para, suka Aza. Ich życie toczy się tym samym torem, dzień po dniu. Jednocześnie tuż za ich plecami kryje się tajemnica. Nie odstępuje ich ani na krok. Czasem tylko ją przeczuwają, a czasem wyraźniej daje o sobie znać na przykład wtedy, gdy umiera pani Dworniczkowa.

Nieskończona historia jest jak utwór muzyczny spleciony z codziennych spraw, zasłyszane w domu, w pracy czy na ulicy, mają swój własny rytm, którego na co dzień nie dostrzegamy. Wspólnego tonu szukają w niej różne postaci i emocje, rozpięte między tym, co śmieszne i wzniosłe, poważne i banalne.

Twórcy z dystansem i humorem szukają odpowiedzi na najważniejsze pytania, a ich podstawowym narzędziem staje się muzyka – wychodząc od formy barokowego chóru i na radiowej transmisji na żywo kończąc.

Spektakl swoją premierę będzie miał 16 stycznia o godz. 19.00, oprócz tego zostanie zagrany 17, 20 i 21 stycznia, a 19 stycznia będzie miał miejsce Studencki Wtorek, kiedy  to po spektaklu odbędzie się spotkanie z twórcami.

Reżyseria: Małgorzata Warsicka
Muzyka: Karol Nepelski
Scenografia: Marcin Chlanda
Ruch sceniczny: Dawid Lorenc
Kostiumy: Grupa Mixer
Obsada: Anna Magalska-Milczarczyk, Ewa Pietras, Matylda Podfilipska, Julia Sobiesiak, Mirosława Sobik, Teresa Stępień-Nowicka, Jarosław Felczykowski, Paweł Kowalski, Tomasz Mycan, Arkadiusz Walesiak, Grzegorz Wiśniewski, Bartosz Woźny.

Nieskończona historia
Premiera 16 stycznia 2016 roku
Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

Dodaj komentarz