• 2016-01-13

Kamienica na Nalewkach

15 stycznia po raz 200 na deskach Teatru Żydowskiego w Warszawie zaprezentowany zostanie spektakl Kamienica na Nalewkach z gościnnym udziałem Mariana Opani. To nie pierwszy raz, kiedy aktor pojawi się w tym spektaklu: razem z Szymonem Szurmiejem bawili publiczność swoimi wspaniałymi skeczami w telewizyjnej wersji widowiska z 2000 roku czy podczas Festiwalu Warszawa Singera.

„Kamienica na Nalewkach”, fot. Przemysław Szydło − zdjęcie ze spektaklu (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Kamienica na Nalewkach”, fot. Przemysław Szydło − zdjęcie ze spektaklu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Widowisko Kamienica na Nalewkach będzie wspólną podróżą do miejsc, których już nie ma, a które wracają echem melodii, głosami ulicznych śpiewaków i nawoływaniem matek, przypominających pociechom, że stygnie rosół i szabasowy czulent. Spektakl przeniesie widzów do jedynego w swoim rodzaju świata, ukazującego życie codzienne Żydów z warszawskich Nalewek.

Tu można odnaleźć wszystko: kłótnie plotkarek, spiski swatek, porady lekarskie, wieczory szabasowe, schadzki kochanków i podwórkowe kapele. Takie Nalewki były symbolem żydowskiego świata – tętniącego życiem od świtu do nocy, pełnego gwaru i humoru. Widzowie mogą być pewni, że śmiech będzie im towarzyszył przez cały wieczór.

Kamienica na Nalewkach
15, 16 stycznia 2016 roku, godz. 19.00
17 stycznia 2016 roku, godz. 18.00
Teatr Żydowski
Warszawa

Dodaj komentarz