Spring’s Call of Nature

16 stycznia w Galerii Starter w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy Spring’s Call of Nature, gdzie swoje prace pokaże Styrmir Örn Guðmundsson.

Styrmir Örn Guðmundsson, „Varsjá”, 2015 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Styrmir Örn Guðmundsson, „Varsjá”, 2015 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Styrmir Örn Guðmundsson jest gawędziarzem, performerem, twórcą obiektów i ilustratorem. Kocha absurd, rozumiany nie jako ciągotę do wszystkiego co niedorzeczne, pozbawione sensu lub dziwaczne, lecz przeciwnie. Wobec absurdu przyjmuje postawę troskliwą i ciepłą – opiekuje się nim, pomaga się rozwijać, traktuje na równi z innymi rzeczami. Absurd w wydaniu Styrmira Örn Guðmundssona jest jak Twój nabardziej nieznośny sąsiad i Twój najlepszy przyjaciel jednocześnie.

Spring’s Call of Nature to opowieść i zarazem wystawa. Historie będzie można wysłuchać dwukrotnie – na wernisażu i w trakcie trwania wystawy. Styrmir poruszy i natchnie życiem eksponowane obiekty oraz opowie o miłości, przyjaźni i migracji: „You’ll fly with me – I’ll fly with you – let us fly like we’ve never flown before”.

Styrmir Örn Guðmundsson – studiował na Gerrit Rietveld Academy w Amsterdamie oraz w Sandberg Institute. Prezentował swoje rzeźby oraz performance m.in. w Contemporary Art Center w Wilnie, The Living Art Museum w Reykjaviku, Casa del Lago w Mexico City, Cricotece oraz podczas 55. Biennale w Wenecji w Pawilonie Cypru i Litwy (2013). Styrmir Örn Guðmundsson pochodzi z Islandii. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie.

Styrmir Örn Guðmundsson, Spring’s Call of Nature
Od 16 do 30 stycznia 2016 roku
Wernisaż: 16 stycznia 2016 roku, godzina 19.00
Galeria Starter
Warszawa

Dodaj komentarz