• 2016-01-08

License To Disturb/Noc w Wenecji

9 stycznia w południe tancerze i muzycy Teatru Wielkiego w Łodzi zaprezentują w Manufakturze niezwykłe widowisko, będące nie tylko popisem umiejętności naszych artystów, ale również świetną zabawą. Projekt License To Disturb/Noc w Wenecji to forma interaktywnego warsztatu. Pomysł jest bardzo prosty, a oryginalność przedsięwzięcia polega głównie na improwizacji, refleksie i precyzji wykonywania gestów.

Projekt License To Disturb/Noc w Wenecji (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt License To Disturb/Noc w Wenecji (źródło: materiały prasowe organizatora)

12 tancerzy oraz zespół muzyków Teatru Wielkiego w Łodzi przygotowali blisko 40 taneczno muzyczny sytuacji, które będą punktem wyjścia do tworzącego się a vista układu. Zabawa będzie polegać na wywołaniu przez publiczność określonego numeru od 1 do 37. Pod każdą z liczb będzie zaszyfrowane inne ustawienie ciała. Po usłyszeniu konkretnej liczby tancerze powinni przyjąć odpowiednią pozę, zastygnąć w bezruchu, by po chwili rozpocząć wariację na temat wywołanej pozy i kontynuować taniec dopóty, dopóki następna osoba nie wprowadzi zmiany liczby. Analogiczna zasada działania będzie obowiązywać muzyków. Tempo widowiska będzie bardzo zróżnicowane, a dynamika projektu będzie silnie uzależniona od stopnia zaangażowania publiczności. Wszyscy, którzy będą przebywać lub przemieszczać się przez obszar wydarzenia są zaproszeni do udziału w tworzeniu unikalnej choreografii z unikalnym akompaniamentem. Widowisko będzie tym bardziej atrakcyjne, im więcej obserwatorów zechce włączyć się do wspólnej zabawy.

Autorem projektu License To Disturb/Noc w Wenecji jest Arthur Stashak, tancerz zespołu baletowego Teatru Wielkiego w Łodzi.

Niezwykłe przedsięwzięcie nie tylko wprowadzi widzów w karnawałowy nastrój, ale będzie też próbką tego, co będzie można zobaczyć podczas spektaklu Noc w Wenecji Johanna Straussa II. Premiera operetki 29 i 30 stycznia w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Projekt License To Disturb/Noc w Wenecji
Pokazy 9 i 16 stycznia 2016 roku
Teatr Wielki w Łodzi

Dodaj komentarz