Przewartościowanie

14 stycznia w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku odbędzie się wernisaż wystawy Przewartościowanie. Justyna Orłowska zaprezentuje na niej swój najnowszy projekt, w którym dokona przedstawienia każdego kolejnego etapu swojej twórczości.

Justyna Orłowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Justyna Orłowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pokaz jest pierwszą prezentacją prac artystki od czasu, gdy ponad rok temu odbyła się jej wystawa Postrzyżyny, która symbolicznie zamykała jej etap edukacyjny w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od tego czasu w twórczości i podejściu Justyny Orłowskiej nastąpiło przewartościowanie i zmiana w ocenie czegoś.

Tytuł wystawy odnosi się do wartości, którymi kierujemy się w życiu i dzięki którym dokonujemy własnych wyborów. Jest to typ postępowania pozwalający nam ocenić co jest dobre, a co niewłaściwe.  Wartości także określają to, co jest piękne i brzydkie, a nawet to, co jest prawdziwe, a co jest fałszywe. Dana wartość uznaje bowiem swoje przeciwieństwo. Oznacza to, że sami dokonując wyborów ustalamy wartości. Nie ma wartości raz ustalonych. Sami, dokonując selekcji, okazujemy się twórcami wartości – tworząc nowe często łamiemy stare wartości. Takim sposobem dokonujemy przewartościowania wartości. Życie człowieka jest bowiem realizacją pewnych wartości. W zależności od sytuacji zmieniają się nasze priorytety i wybieramy określoną wartość. Chodzi o to, aby zrozumieć, że sami decydujemy o tym, co jest dla nas wartościowe, a co nie jest. Nikt za nas tego nie zrobi, chociaż często wolimy, aby ktoś za nas podejmował decyzję (…). Na wystawie zaprezentowane zostaną prace zrealizowane we wcześniejszych latach, pokazujących każdy kolejny etap w mojej twórczości, gdyż każda praca wynika z poprzedniej. Będzie tu ukazana droga, którą kieruję się w tym procesie. Na wystawie zostaną zaprezentowane szkice jako elementy nowego projektuZambrów, miasto kobiet, którym artystka zajmuje się w chwili obecnej – pisze Justyna Orłowska na temat swojego projektu.

Justyna Orłowska – urodziła się w 1988 roku.  Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na kierunku Intermedia.Pracę dyplomową zrealizowała w pracowni transdyscyplinarnej prof Grzegorza Klamana. Brała udział w wystawach indywidualnych oraz zbiorowych.

Justyna Orłowska, Przewartościowanie
Od 14 stycznia do 1 kwietnia 2016 roku
Wernisaż: 14 stycznia 2016 roku, godzina 18.00
Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej
Słupsk

 

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Nieznana kolekcja

Krystyna Rzędzian

Olga Boznańska, Autoportret z japońską parasolką, 1892, fot. A. Podstawka (źródło: materiały MNKD)

Projekcja pustki

Daria Skok

Krystian „Truth” Czaplicki, „Kropla nad i”, Galeria Awangarda i Galeria SIC! BWA Wrocław, 2016, fot. Justyna Fedec (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mullaghmore

Małgorzata Południak

Małgorzata Południak, „Mullaghmore”, okładka (źródło: materiały prasowe Wydawnictwa Forma)

Wada ukryta

Natalia Cieślak

Katarzyna Malejka, z serii „Ćwiczenia z niepewności”, fotografia, 2016, „Katarzyna Malejka. Wada ukryta”, Galeria Miłość, Toruń, 2016, fot. Tytus Szabelski (źródło: dzięki uprzejmości Galerii)

W imię rewolucji idźcie spać

Sylwia Hejno

„Świadomy sen”, Galeria Biała, kwiecień-maj 2016 (źródło: dzięki uprzejmości Galerii)

więcej artykułów
Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR