• 2016-01-07

Perły Retro Rocka

8 stycznia odbędzie się długo oczekiwany koncert Perły Retro Rocka, w ramach którego będzie można usłyszeć utwory m.in. The Beatles, The Rolling Stones czy Elvisa Presleya w aranżacji znanych artystów, którzy wystąpią z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną.

 „Perły Retro Rocka” − plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Perły Retro Rocka” − plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Niezwykle interesująco zapowiada się koncert solistów Magdaleny Tul, Michała Gasza i Grzegorza Wilka z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Artyści przypomną słuchaczom utwory rockowe, które zawsze były wyrazem nadziei, buntu, wolnych myśli. Określane są zarówno utworami-pomnikami jak i kamieniami milowymi, ze względu na swój charakter muzyczny i treściowy. Począwszy od lat 50. gwiazdy, takie jak Elvis Presley, zaczęły tworzyć i rozwijać gatunek muzyczny do dziś popularny na całym świecie. Tym koncertem organizatorzy chcą sięgnąć do korzeni rocka, wspominając hity z list przebojów takich gwiazd jak The Animals, The Doors, The Rolling Stones oraz The Beatles. Będzie to podróż pełna wspomnień, wypełniona mocnymi, energetycznymi ale i pięknymi, delikatnymi melodiami. Solistów i Toruńską Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi dyrygent Tadeusz Wicherek, znany publiczności również z niezwykle pogodnego nastawienia i ciekawych anegdot opowiadanych na koncertach.

Grzegorz Wilk – jako solista oratoriów Piotra Rubika, śpiewał w największych salach USA i Kanady, podczas kilku międzynarodowych tournée. Współpracował m.in. z Leszkiem Możdzerem, Włodzimierzem Korczem, Jackiem Cyganem. Jest wokalistą najpopularniejszych programów rozrywkowych. Jest byłym solistą i aktorem wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol, laureat wielu programów telewizyjnych i międzynarodowych konkursów.

Magdalena Tul – polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Reprezentowała Polskę na 56 Konkursie Piosenki Eurowizji, występowała jako solistka Teatru Buffo. Obecnie współpracuje z Teatrem Roma i od 2002 roku związana jest z programem Jaka to Melodia. Użycza również swojego głosu w filmach rysunkowych. Dotychczas nagrała dwie solowe płyty.

Michał Gasz – wokalista, aktor musicalowy, autor tekstów, kompozytor. Od lat współpracuje z Piotrem Rubikiem, uczestnicząc co roku w tournée po USA i Kanadzie. Zwycięzca finału programu Szansa na sukces w 2005 roku. Współpracował m.in. z: Anną Jurksztowicz, Majką Jeżowską, Krystyną Prońko, Jackiem Cyganem, Krzysztofem Herdzinem, Krzesimirem Dębskim.

Tadeusz Wicherek – dyrygent i kompozytor muzyki do sztuk teatralnych. Ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie w klasie dyrygentury prof. Bogusława Madeya. Ma w swoim repertuarze około 20 oper i baletów oraz bardzo bogaty zbiór utworów symfonicznych, od wczesnego baroku do utworów współczesnych; to jedyny polski, a prawdopodobnie i europejski dyrygent, który ma w swoim repertuarze utwory kompozytorów kostarykańskich. Dokonał wielu nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia i Telewizji oraz nagrań muzyki filmowej. Występował na wielu międzynarodowych festiwalach i scenach muzycznych niemal na wszystkich kontynentach.

Perły Retro Rocka
8 stycznia 2016 roku, godz. 19.00
Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki
Toruń

Dodaj komentarz