Piosenka o lekarzu i inne rysunki

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza na wystawę prac Poli Dwurnik Piosenka o lekarzu i inne rysunki, odbywająca się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Rysunku Think Tank lab Triennale. Ekspozycja przypomina niecodzienną antologię rysunku, ukazującą ten gatunek w rozmaitych odsłonach i konfiguracjach.

Pola Dwurnik, „Piosenka dla Wojtka” (nr 6), 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pola Dwurnik, „Piosenka dla Wojtka” (nr 6), 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na wystawie zaprezentowanych zostanie kilka cykli artystki, które powstały jako prace na papierze wykonane w bardzo różnych technikach, gwaszem, akwarelą, tuszem, ołówkiem czy kredką, m.in. seria rysunków Don Carlo (2012), BWA (2014), Piosenka dla Wojtka (2014), Złoty deszcz (2015), a także cykl Królowe malarstwa (2014–2015).

Pola Dwurnik od lat obok malarstwa zajmuje się rysunkiem, za pomocą którego rejestruje rzeczywistość, ujmując ją w kadry pełne ironii i humoru. Jednym z głównych tematów jej twórczości jest sztuka, którą bada pod różnym kątem, poddając ją wnikliwej analizie. Fascynacja nią przejawia się zarówno w wyborze motywów, czerpanych z długiej tradycji nie tylko malarstwa, ale też innych dziedzin sztuki, jak też w żartobliwym komentowaniu sceny polskiego art worldu.

Wystawa wpisana jest w Weekend Otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Pola Dwurnik, Piosenka o lekarzu i inne rysunki
Od 15 stycznia do 29 lutego 2016 roku
Wernisaż: 15 stycznia 2016 roku, godzina 17.00
Kuratorka: Anna Borowiec
Muzeum Współczesne Wrocław

Dodaj komentarz