• 2016-01-05

Birth of Joy w Stodole!

15 kwietnia w warszawskim klubie Stodoła odbędzie się koncert holenderskiej grupy Birth of Joy, która już nie raz udowodniła, że jest prawdziwą rockową sensacją. W samym 2014 roku muzycy zagrali ponad 170 koncertów w Europie, USA i Afryce.

Birth of Joy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Birth of Joy (źródło: materiały prasowe organizatora)

W muzyce Birth od Joy słychać wpływy psychodelii, bluesa i rock&roll’a z końca lat 60. i początku 70, które przywodzą nam na myśl takie kapele jak MC5, The Doors czy nawet Pink Floyd. Równocześnie trio przedstawia nowoczesne połączenie grunge i punka, które tworzy ich niepowtarzalne, mocne brzmienie. Zespół przywraca psychodelicznego rock&roll’a do współczesności z energią, której nie można się oprzeć.

Birth of Joy mają na koncie kilka albumów studyjnych i dwa wydawnictwa live. Ich ostatnia, wydana w marcu 2014 roku, studyjna płyta Prisoner została wyprodukowany przez Jorisa Wolffa i zmasteryzowany przez Briana Lucey’a.


Zespół Birth of Joy jest mistrzem w pobudzaniu pierwotnych emocji, które są głęboko w nas ukryte. Emocji, które wybuchają za każdym razem, kiedy doświadczamy czegoś czystego, prawdziwego, autentycznego.

Birth of Joy
15 kwietnia 2016 roku, godz. 20.00
Klub Stodoła
Warszawa

Dodaj komentarz