• 2016-01-02

Sylvester Stallone powraca na ekrany jako Rocky Balboa

8 stycznia do kin zawita film Creed: Narodziny legendy, w którym po raz kolejny Sylvester Stallone wystąpi jako Rocky Balboa, jeden z najsłynniejszych bohaterów w historii kina. We współczesnej odsłonie serii partneruje mu Michael B. Jordan.

„Creed: Narodziny legendy”, reż. Ryan Coogler (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Creed: Narodziny legendy”, reż. Ryan Coogler (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Do Filadelfii przyjeżdża młody Adonis Creed. Jest synem Apolla, niegdyś zaciekłego rywala i jednocześnie wielkiego przyjaciela Rocky’ego. Młody mężczyzna nigdy nie poznał ojca, ale boks niewątpliwie ma we krwi. Rzuca świetnie zapowiadającą się karierę i, ryzykując swoją przyszłość, stawia na realizację marzeń. Nieakceptowany przez środowisko zawodowców, mentora znajduje w Rockym. Mistrz, początkowo niechętny, dostrzega w końcu w Adonisie siłę i determinację jego ojca. Czy przy wsparciu legendarnego pięściarza i ukochanej kobiety młody Creed zdoła udowodnić swoją wartość? Czy będzie w stanie stworzyć własną legendę?

Tworząc tę postać, czerpałem z siebie. Często łapię się na myśli, że chciałbym być taki jak on. Ma mnóstwo cierpliwości, a jednocześnie jest zdecydowany, by walczyć. A walczy z reguły o swą dumę i nie ma w nim grama interesowności – mówi Stallone o swoim bohaterze.

Creed: Narodziny legendy
Reż. Ryan Coogler
Premiera: 8 stycznia 2016 roku
Forum Film Poland

1 komentarz do artykułu “Sylvester Stallone powraca na ekrany jako Rocky Balboa”

  1. Ewelcia

    Film Creed Narodziny legendy (2015) dostępny już online http://kinocda.pl/filmyonline/creed-narodziny-legendy-2015-napisy-pl/

Dodaj komentarz