• 2015-12-31

Koncerty Sylwestrowo-Noworoczne w bydgoskiej Operze

Za nami pierwszy z siedmiu Koncertów Sylwestrowo-Noworocznych w bydgoskiej Operze. Biletów i w tym roku brak, ale przed każdym Koncertem sprzedawane będą „wejściówki’ na miejsca stojące. Zespoły artystyczne i realizatorzy już po próbach generalnych, dziś ostatnie korekty muzyczne i krawieckie.

Koncerty Sylwestrowo-Noworoczne (źródło: materiały prasowe organizatora)

Koncerty Sylwestrowo-Noworoczne (źródło: materiały prasowe organizatora)

Za kształt muzyczny przedstawień odpowiada dyrektor Maciej Figas. Aranżacje utworów przygotowali Przemysław Zych, Tomasz Szymuś, Jakub i Dawid Lubowiczowie. Scenografię zaproponował Mariusz Napierała, nie powielając własnych pomysłów z ubiegłych lat. Obecnie obrazy sceniczne tworzy się dziś za pomocą sztuki ( i sztuczek) grafiki komputerowej: projekcje i animacje stworzył Adam Keller.

Całość show wyreżyserował Sebastian Gonciarz, który każdemu ze znanych przebojów operowych, operetkowych, disco, czy pop „dopisał” urzekający lub dowcipny obraz i scenariusz. Tradycyjnie nastrój Koncertu będzie szampański: klejnoty są dobre na wszystko, w powietrzu unosi się miłość, więc chce się latać , na ziemi bucha gorączka (nie tylko w sobotnią noc), Cyganie nie kochają indywidualnie, walc, czardasz, rock and roll, disco i przeboje lat 70/80-tych na ekranie telewizyjnym.

Wykonawcy koncertu: Darina Gapicz,  Łukasz Goliński, Małgorzata Grela, Jacek Greszta, Anna Hnatowicz, Paweł Krasulak, Katarzyna Nowak–Stańczyk, Krystyna Nowak, Janusz Ratajczak, Szymon Rona, Dorota Sobczak, Ryszard Smęda, Bartłomiej Tomaka, Marta Ustyniak, Jolanta Wagner, Łukasz Załęski, Jakub Zarębski, Przemysław Zubowicz.

Chór, Balet i Orkiestra Opery Nova w Bydgoszczy pod batutą Macieja Figasa.

Realizatorzy koncertu:
Reżyseria oraz reżyseria świateł: Sebastian Gonciarz
Kierownictwo muzyczne: Maciej Figas
Choreografia: Iwona Runowska
Scenografia: Mariusz Napierała
Przygotowanie chóru: Henryk Wierzchoń

Koncerty Sylwestrowo-Noworoczne
Czwartek, 31 grudnia 2015 roku,
Piątek, 1 stycznia 2016 roku,
Sobota, 2 stycznia 2016 roku,
Niedziela, 3 stycznia 2016 roku
Opera Nova w Bydgoszczy

Dodaj komentarz