• 2015-12-31

Jennifer Lawrence w filmie Joy

Co sprawia, że nie ustajemy w staraniach i nie zniechęcamy się porażkami, póki nie osiągniemy sukcesu? Co sprawia, że upadki i wzloty w końcu prowadzą do momentu, w którym czujemy się szczęśliwi i spełnieni? Joy to ósmy film Davida O. Russella. Opowiada o samotnej matce, która odnosi ogromny sukces jako bizneswoman. Obserwujemy, jak dzięki determinacji i wierze w siebie, zwyczajna kobieta staje się milionerką i przeżywa wiele niezwykłych chwil.

„Joy”, reż. David O. Russell (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Joy”, reż. David O. Russell (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Film oparto na historii Joy Mangano. Poznajemy główną bohaterkę jako młodą dziewczynę i widzimy jak na naszych oczach staje się matroną i liderką. Pragnie nie tylko odnieść sukces, ale też zatroszczyć się o bliskich. Doświadcza zdrady, traci niewinność, ma złamane serce, ale nie powstrzymuje jej to przed spełnieniem marzeń. Historia Joy to ciepła komedia o upadkach i wzlotach, poszukiwaniu inspiracji i miłości oraz odnajdywaniu szczęścia.

Za kamerą stanął David O. Russell (reżyser American Hustle i Poradnika pozytywnego myślenia). Przyznaje, że zaintrygowała go historia kobiety, która mimo wielu szalonych okoliczności i przeciwności losu nigdy się nie poddała, i zadbała o to, by wieść szczęśliwe życie. Jesteśmy świadkami tego, jak walczy o to, by odnieść sukces i cofamy się w czasie, zapoznając się z jej dzieciństwem.

W głównej roli wystąpiła zdobywczyni Oscara, Jennifer Lawrence (American HustlePoradnik pozytywnego myśleniaIgrzyska śmierci). Zobaczymy Joy jako młodą kobietę, ale też jako 40-letnią bizneswoman, która zbiła majątek.

„To nie tylko opowieść o Joy, ale też o rodzinie, wyobraźni, wierze w siebie, sukcesie i odnajdywaniu swojej drogi. Najbardziej podoba mi się to, jak Joy się zmienia. Początkowo jest trochę naiwna i zakompleksiona, a z czasem staje się silna i odporna na przeciwności losu.” – mówi aktorka.

W filmie wystąpili Robert De Niro, Edgar Ramirez, Diane Ladd, Virginia Madsen, Isabella Rossellini, Dascha Polano, Elisabeth Rohm i Bradley Cooper. Przy filmie pracowali David O. Russell (reżyseria i scenariusz), Annie Mumolo (pomysł), John Davis, Megan Ellison, Jonathan Gordon, Ken Mok (produkcja), Matthew Budman, John Fox, Joy Mangano, Mary McLaglen, George Parra i Ethan Smith (produkcja wykonawcza), Linus Sandgren (zdjęcia), Judy Becker (scenografia), Michael Wilkinson (kostiumy), Alan Baumgarten, Jay Cassidy, Tom Cross, Chris Tellefsen (montaż), Susan Jacobs, West Dylan Thordson i David Campbell (muzyka).

Joy
Premiera 8 stycznia 2016 roku
Imperial Cinepix

Dodaj komentarz