• 2015-12-29

Współczesna Rosja w interpretacji Krystyny Jandy – premiera w Och-Teatrze

Współczesna Rosja. Śmiech przez łzy i do rozpuku a potem przerażenie. To wszystko w najnowszym spektaklu Och-Teatru. Premiera sztuki Udając ofiarę w reżyserii Krystyny Jandy 8 stycznia.

„Udając ofiarę”, reż. Krystyna Janda, plakat (źródło: materiały organizatora)

„Udając ofiarę”, reż. Krystyna Janda, plakat (źródło: materiały organizatora)

Młody Wala, mimo że jest absolwentem uniwersytetu, wybiera dość niespotykaną pracę w policji – udaje ofiary podczas wizji lokalnych. Jednak rekonstrukcje zbrodni nie prowadzą do odnalezienia prawdziwego sprawcy, udowadniają po prostu z góry założoną, najprostszą tezę… Sceny policyjnych rekonstrukcji przeplatają się ze scenami z domu rodzinnego Wali. Pojawia się hamletowski Duch Ojca Wali, który ostrzega go przed swoim bratem próbującym zająć jego miejsce w domu….

Bracia Presniakow stworzyli pełną groteskowego humoru, brawurową diagnozę pełnej absurdów współczesnej Rosji, współczesnego świata, w którym trudno, a często niebezpiecznie, być sobą. A także współczesnych trzydziestolatków wybierających życie bez zobowiązań i głębszych refleksji.

Reżyseria: Krystyna Janda
Światło: Katarzyna Łuszczyk
Tłumaczenie: Agnieszka Lubomira Piotrowska
Scenografia: Joanna Maria Kuś
Asystent scenografa: Małgorzata Domańska
Producent wykonawczy i asystent reżysera: Jan Malawski
Obsada: Izabela Dąbrowska, Elżbieta Jarosik, Elżbieta Romanowska, Agata Sasinowska, Bilguun Ariunbaatar, Piotr Borowski, Mirosław Kropielnicki, Sylwester Maciejewski, Adam Serowaniec, Jędrzej Taranek, Michał Żurawski

Udając ofiarę
Data premiery: 8 stycznia 2016 roku
Och-Teatr w Warszawie

1 komentarz do artykułu “Współczesna Rosja w interpretacji Krystyny Jandy – premiera w Och-Teatrze”

  1. Paweł

    Na plakacie literówka w rosyjskiej wersji słowa ofiara.

Dodaj komentarz