• 2015-12-29

CLICKS | Glitch Machine

22 stycznia będzie  miał premierę debiutancki album łódzko-krakowskiego trio Clicks zatytułowany Glitch Machine.

Clicks (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Clicks (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Clicks z pewnością będzie powiewem świeżości na scenie electro. Po niekończących się sesjach nagraniowych polskie trio, które bywa porównywane z Daft Punk, Nitzer Ebb czy Anthonym Rotherem, jest gotowe do zaprezentowania swojej twórczości. Glitch – elektroniczne zakłócenie, zły impuls bądź błąd w matrycy, przewracający pracę systemu do góry nogami – to jest dokładnie to, co Clicks zrobi ze sceną, gdy Glitch Machine wyśle elektryczne impulsy do mózgów słuchaczy.

Trio pracowało nad debiutanckim albumem Glitch Machine trzy lata. Wcześniej udostępnili kilka utworów i remiksów na różnych undergroundowych składankach. Na album warto jednak czekać. Zespół stworzył oryginalne dzieło, pełne nowoczesnych brzmień i minimalistycznej nonszalancji. Płyta jest hybrydą tradycyjnego EBM, electroclash’u i szczypty ponadczasowej muzyki klubowej.

Za nazwą Clicks stoi trzech muzyków: kr-lik (wokal, syntezatory, programowanie) czyli twórca electro-industrialnego Controlled Collapse, TomTylor (syntezatory) – animator krakowskiej sceny electro / industrial i Łukasz Klaus (perkusja) znany również z Cool Kids of Death czy Girl & Nervous Guy. Mimo iż każdy z nich związany jest z innymi projektami, to zgadzają się co do kierunku muzycznego obranego przez Clicks.

Tytuł Glitch Machine idealnie odwzorowuje to, co można znaleźć na płycie – balansuje ona bowiem między doskonałością, improwizacją i cyfrową lekkomyślnością. Clicks jest swego rodzaju ambitnym prztyczkiem w nos, zakłóceniem dla sceny dark electro.

Clicks | Glitch Machine
22 stycznia 2016 roku
Wydawca: Dependent Records
Polski dystrybutor: Mystic Productions

Dodaj komentarz