• 2015-12-24

Night Beats Who Sold My Generation

19 stycznia do sprzedaży trafi nowy album zespołu Night Beats Who Sold My Generation. Płyta ukaże się nakładem wytwórni Heavenly Recordings.

Night Beats (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Night Beats (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Materiał na płytę został zarejestrowany w Echo Park, w Los Angeles, w domu Nicka Jodoina, który jest odpowiedzialny za produkcję krążka. Projekt wsparł Robert Levon Been, członek zespołu Black Rebel Motorcycle Club grający na gitarze basowej. Na Who Sold My Generation usłyszymy wpływy takich grup jak The Elevators, The Red Krayola, The Moving Sidewalks, The Butthole Surfers oraz The Black Angels.

“To z powodu The Elevators postanowiłem zostać wokalistą i założyć zespół. Imponowało mi, że usilnie starali się grać R’n’B, ale z typowo teksańskim podejściem. Ich muzyka niewątpliwie jest dla nas inspiracją” – mówi Lee Blackwell.

Formacja Night Beats powstała w 2009 roku jako duet Danny Lee Black – James Traeger. Artyści przeprowadzili się z rodzinnego Teksasu do Seattle w stanie Washington. Bardzo szybko ich talent dostrzegła wytwórnia z siedzibą w Chicago – Trouble In Mind Records (Ty Segall, Fresh and Onlys, Hex Dispensers). To pod jej szyldem ukazał się debiutancki krążek zespołu zatytułowany po prostu Night Beats. Dwa lata później miał swoją premierę ich drugi longplay Sonic Bloom.

No Cops to tytuł singla zwiastującego najnowsze wydawnictwo formacji.

Night Beats | Who Sold My Generation
19 stycznia 2016 roku
Mystic Production

Dodaj komentarz