• 2015-12-24

Dwa koncerty Korteza

9 stycznia w ramach festiwalu Akustyczeń odbędą się aż dwa koncerty Korteza. Pod tym pseudonimem kryje się 26-letni kompozytor i wokalista pochodzący z Iwonicza, wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej.

Kortez, fot. Paweł Jóźwicki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kortez, fot. Paweł Jóźwicki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kortez  zaczął śpiewać kilka lat temu. Wkrótce też napisał pierwsze piosenki. Z jedną z nich zgłosił się na casting do Must Be The Music, gdzie nie został zauważony.

Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował 66 piosenek, które stały się jego oficjalnym demo. W marcu 2015 roku ukazała się pierwsza EP-ka zatytułowana Jazzboy Session EP, na którą złożyły się trzy piosenki: Zostań, Joe i Co Myślisz?. Cały nakład tego wydawnictwa został już wyczerpany. Utwór Zostań na Liście Przebojów Programu Trzeciego utrzymuje się od ponad kilkunastu tygodni.

Kortez obdarzony jest wyjątkowym, głębokim i lekko szorstkim głosem, z którego umiejętnie korzysta. Jego debiutancka płyta Bumerang, to intymny zbiór opowiadań o miłości i jej braku.

Kortez
9 stycznia 2016 roku, godz.19.00 i 22.00
Trafostacja Sztuki w Szczecinie

Dodaj komentarz