• 2015-12-24

Akustyczeń na różowo

Od 2 do 9 stycznia będzie trwała 8. edycja festiwalu Akustyczeń w Szczecinie.

„Akustyczeń 2016 Festiwal Szczecin” − plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Akustyczeń 2016 Festiwal Szczecin” − plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wzorem poprzednich edycji, będzie to spotkanie zarówno wielogatunkowe, jak i wieloprzestrzenne. Zawarty w haśle róż definiuje odczucia wywołane patrzeniem na muzykę przez pryzmat czasów przeszłych i przyszłych. Nieskończoność jej gatunków i nurtów zaskoczy nas jeszcze niejednokrotnie. Nawet akustyczna forma wyrazu żongluje nieskończoną różnorodnością: jazz, blues, alternatywa, rock, klasyka, eksperymenty, poezja – wszystkie wymienione elementy przypisane zostaną między drugim a dziewiątym stycznia 2016 roku poszczególnym miejscom na mapie miasta.

Akustyczeń Festiwal Szczecin to festiwal, który od swojej pierwszej edycji zawiera w nazwie miasto, w którym się odbywa. Szczecin jest wciąż nie do końca odkrytą przestrzenią dla życia i kreacji, przestrzenią złożoną z wiekowych relacji pomiędzy wieloma kulturami, miejscem dialogu. Dla niektórych jego mieszkańców, Szczecin bywa stanem ducha. Festiwal w mieście dziesiątków serc nie powinien więc odbywać się w jednej zamkniętej przestrzeni, bo nie w jednym, a w co najmniej kilku jego obszarach da się wyczuć puls i tętno.

W najbliższej odsłonie Akustycznia po raz kolejny wejdziemy z impetem w tkankę miejską, w dodatku rozłożymy na czynniki pierwsze niezliczoną ilość dźwięków, określających style w muzyce od czasów zamierzchłych po dzień dzisiejszy.

Akustyczeń 2016 Festiwal Szczecin
Od 2 do 9 stycznia 2015 roku
Podparty Produkcja
Szczecin

Dodaj komentarz