Siedem tańców

15 stycznia Galeria Labirynt w Lublinie zaprasza na otwarcie wystawy Zuzanny Janin pt. Siedem tańców. Artystka zajmuje się m.in. rzeźbą, instalacją, filmem, fotografią, akcjami i działaniami performatywnymi.

Zuzanna Janin, wystawa „Siedmiu ojców/Seven Fathers”, lokal_30, Warszawa (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zuzanna Janin, wystawa „Siedmiu ojców/Seven Fathers”, lokal_30, Warszawa (źródło: materiały prasowe organizatora)

Klamrą spinającą jej aktywność twórczą Zuzanny Janin jest konsekwentna postawa artystyczna, podążanie za wyznawanymi wartościami. Wystawa w Lublinie obejmuje realizacje z ostatnich lat. Część z nich to prace już znane, lecz znalazły się one w zestawieniu z licznymi pracami premierowymi, grającymi tutaj ważną rolę.

Wszystkie dotykają tematów zajmujących artystkę od lat, kontynuują je, twórczo rozwijają. Artystka dostrzega dookoła strukturalną, wpojoną w porządek świata, niesprawiedliwość i nie może się powstrzymać od opowiadania o niej. Jest wrażliwa na przejawy ograniczania wolności, interesuje się zagadnieniem władzy i nierównościami społecznymi rozmaitych grup ludzkich, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet, a także artystów i innych prekariuszy świata kultury – pisze Magdalena Ujma.

Zuzanna Janin, Siedem tańców 
Od 15 stycznia do 28 lutego 2016 roku
Wernisaż: 15 stycznia 2016 roku, godzina 19.00
Kurator: Waldemar tatarczuk
Galeria Labirynt

Dodaj komentarz