• 2015-12-23

Yann Tiersen Eusa

18 grudnia odbyła się premiera najnowszego wydawnictwa Yanna Tiersena. Utwory skomponowane na pianino ukażą się w formie książki z nutami Eusa.

Yann Tiersen (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Yann Tiersen (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Każda z kompozycji, która znalazła się na płycie, jest muzycznym zapisem konkretnego miejsca na wyspie Ushant, położonej u Wybrzeża Brittany gdzie mieszka Tiersen. Jako uzupełnienie do książki z nutami powstała strona internetowa, na której można znaleźć fotografie z sesji nagraniowych.

Ushant to coś więcej niż tylko mój dom, to część mnie. Chciałem stworzyć nie tylko plan wyspy, ale i moją wewnętrzną mapę tego kim jestem. Zacząłem od wybrania dziesięciu miejsc i w każdym z nich nagrałem sesję. Każda z dziesięciu kompozycji nosi tytuł miejsca, w której powstała. W książce z nutami odnajdziemy współrzędne GPS wszystkich lokalizacji oraz zdjęcia wykonane przez Emilie Quinquis. – mówi Tiersen – ważne jest dla mnie, aby muzyce towarzyszył wizualny obraz każdego z miejsc. Traktuję to jako formę zaproszenia słuchaczy do podróży na wyspę – dodaje.


W maju Yan Tiersen zagra w Europie serię koncertów. Artysta wystąpi w Niemczech, Szwecji, Hiszpanii, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech.

Yann Tiersen | Eusa
18 grudnia 2015 roku
Mystic Production

Dodaj komentarz