• 2015-12-23

Teatr Młyn organizuje SŁOWO/AKTOR/SPOTKANIE

Teatr Młyn ogłasza I Ogólnopolski Konkurs na Kameralną Sztukę Współczesną SŁOWO/AKTOR/SPOTKANIE. Celem Konkursu jest poszukiwanie dobrych, opartych na słowie i aktorze, zakorzenionych we współczesnej rzeczywistości, kameralnych sztuk teatralnych.

I Ogólnopolski Konkurs na Kameralną Sztukę Współczesną SŁOWO/AKTOR/SPOTKANIE (źródło: materiały prasowe organizatora)

I Ogólnopolski Konkurs na Kameralną Sztukę Współczesną SŁOWO/AKTOR/SPOTKANIE (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jury w składzie: Natalia Fijewska-Zdanowska, Jacek Kopciński, Michał Walczak i Joanna Hawryluk wyłoni od 3 do 6 najlepszych sztuk, które zostaną wydane na płycie w formie e-booka. Następnie 2 spośród wybranych sztuk zostaną przygotowane i zaprezentowane w formie czytań aktorskich na scenie Teatru Młyn. Jury rozdzieli pomiędzy Laureatów pulę nagród w wysokości: 5000 zł.

Żyjemy w epoce obrazu. Obrazu coraz bardziej precyzyjnego, mierzonego wielkością i rozdzielczością ekranów i obiektywów. Obraz dominuje rzeczywistość społecznego przekazu, zarówno tego codziennego, popkulturowego, jak i tego należącego do kultury wysokiej, takiej jak teatr. Migawki, kolaże, widowiska, dekonstrukcja – to słowa które kojarzą się ze współczesną sztuką.

„Jako reżyserka teatru niszowego, kameralnego, od 10 lat pracuję z aktorami, realizując teatr autorski – piszę, poprawiam, zderzam się z widzem, rozmawiam, szukam słów. Coraz częściej otrzymuję propozycje tekstów od młodych autorów – tekstów ciekawych, mądrych, współczesnych, jednocześnie pisanych do szuflady z braku możliwości na realizację. Coraz częściej słyszę prośby od aktorów o napisanie dla nich współczesnej, kameralnej sztuki, w której mogliby zagrać, a nie ‘być jej elementem’. Coraz częściej słyszę od widzów, że chcą teatru mówiącego ich językiem, dotyczącego ich konkretnie, a nie uniwersalnych, kosmopolitycznych sporów. Dlatego chciałabym (i uważam za swój obowiązek) wszcząć poszukiwania teatru pokrewnego moim intuicjom.  Takich sztuk chciałabym szukać. Taki teatr chciałabym poddać rozmowie” – stwierdziła Natalia Fijewska-Zdanowska, dyrektor artystyczny konkursu.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich – debiutantów i doświadczonych twórców. Warunkiem jest przesłanie kameralnej sztuki współczesnej (2, 3 lub 4 osoby w obsadzie), dotychczas nie granej i niepublikowanej, w terminie do 20 lutego 2016 roku na adres Teatru Młyn.

I Ogólnopolski Konkurs na Kameralną Sztukę Współczesną SŁOWO/AKTOR/SPOTKANIE
Termin przysyłania prac 20 lutego 2016 roku
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w maju 2016 roku
Teatr Młyn w Warszawie

Dodaj komentarz