Barok w Teatrze Królewskim – Łazienki Królewskie zapraszają na Koncert noworoczny

W niedzielę, 3 stycznia w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii odbędzie koncert noworoczny, podczas którego usłyszymy arie z oper A. Vivaldiego i G. F. Haendla w wykonaniu solistów Warszawskiej Opery Kameralnej. Będzie to drugi koncert z cyklu Barok w Teatrze Królewskim.

Koncert noworoczny „Barok w Teatrze Królewskim” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Koncert noworoczny „Barok w Teatrze Królewskim” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Koncert noworoczny w Łazienkach Królewskich będzie prawdziwą muzyczną ucztą. Wystąpią soliści Warszawskiej Opery Kameralnej – Olga Pasiecznik, Anna Radziejewska i Artur Janda. Artyści wykonają arie z oper barokowych Anotonio Vivaldiego i Georga Friedricha Haendla. Będzie im towarzyszył zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej „Musicae Antiquae Collegium Varsoviense” oraz tancerze, którzy wykonają specjalnie ułożoną na tę okazję chorografię.

Koncert noworoczny – pierwsze wydarzenie artystyczne w Łazienkach Królewskich w 2016 roku – odbędzie się w wyjątkowym miejscu. Teatr Królewski w Starej Oranżerii jest jednym z nielicznych w Europie oryginalnych XVIII-wiecznych teatrów dworskich, od 2015 roku znajduje się na Trasie Bałtyckiej Europejskiego Szlaku Teatrów Historycznych.

Koncert noworoczny Barok w Teatrze Królewskim
Koncert 3 stycznia 2016 roku
Łazienki Królewskie w Warszawie, Teatr Królewski w Starej Oranżerii

Dodaj komentarz