Nabór zgłoszeń do Visegrad Animation Forum 2016 rozpoczęty

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do kolejnej edycji Visegrad Animation Forum. Do udziału w forum koprodukcyjnym można zgłaszać filmy krótkometrażowe oraz serie telewizyjne, które znajdują się na etapie powstawania (gotowe filmy i seriale nie będą przyjmowane do konkursu). Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 8 lutego.

Visegrad Animation Forum 2016 – nabór zgłoszeń (źródło: materiały prasowe organizatora)

Visegrad Animation Forum 2016 – nabór zgłoszeń (źródło: materiały prasowe organizatora)

Visegrad Animation Forum odbędzie się w czeskim miasteczku Třeboň podczas festiwalu Anifilm. Spośród nadesłanych zgłoszeń do finałowego pitchingu zostaną wybrane najciekawsze filmy krótkometrażowe i serie. Reprezentanci finałowych projektów zaprezentują je przed grupą producentów, redaktorów zamawiających, przedstawicieli telewizji, potencjalnych koproducentów oraz autorów.

Międzynarodowe jury, które oceniać będzie wszystkie projekty, wybierze najlepszy, który zostanie nagrodzony czekiem w wysokości 2000 euro. W kategorii serii, jury wyłoni najlepszy projekt, którego reprezentanci otrzymają zaproszenie do udziału we wrześniowej edycji Cartoon Forum wraz ze zniżką na akredytacje.

Projekty do pitchingów można zgłaszać już teraz wypełniając formularz zgłoszeniowy w języku angielskim na stronie internetowej konkursu. Koszt zgłoszenia projektu serii telewizyjnej jest płatny. Zgłoszenia projektów krótkometrażowych są bezpłatne.

Visegrad Animation Forum jest imprezą dla wszystkich profesjonalistów związanych z branżą animowaną – producentów, twórców, reprezentantów studiów, którzy chcą zaprezentować swoje projekty podczas pitchingów, pokazać swoje filmy, znaleźć partnerów produkcyjnych czy dowiedzieć się więcej na temat strategii produkcyjnych w regionie. To ważne miejsce spotkań dla profesjonalistów z krajów wyszehradzkich i ościennych, w których polityka finansowania filmów animowanych wciąż jeszcze jest bardzo ograniczona – mówi Martin Vandas reprezentujący praskie Studio Maur oraz jeden z organizatorów ubiegłorocznej edycji forum.

Organizatorem VAF jest Stowarzyszenie Czeskiej Animacji (Association of Czech Animation) we współpracy z festiwalem Anifilm, Stowarzyszeniem Producentów Polskiej Animacji (SPPA), Słowackim Stowarzyszeniem Producentów Animacji (APAF), Stowarzyszeniem Słoweńskiej Animacji (DSAF) i węgierską MOME.

Nabór zgłoszeń do Visegrad Animation Forum 2016
Termin nadsyłania zgłoszeń: 8 lutego 2016 roku

Dodaj komentarz