• 2015-12-22

Gatunek Żeński w Teatrze Muzycznym w Toruniu

W Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym ruszyły intensywne przygotowania – 15 stycznia czeka nas polska prapremiera komedii Joanny Murray-Smith pod tytułem Gatunek Żeński.

„Gatunek Żeński”, reż. Bartłomiej Wyszomirski, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Gatunek Żeński”, reż. Bartłomiej Wyszomirski, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spektakl reżyseruje znany już widzom Teatru Bartłomiej Wyszomirski. Niemal dokładnie rok wcześniej przy ul. Żeglarskiej oglądaliśmy jego Machiavellego. Tym razem Wyszomirski zmierzy się z tekstem napisanym z kobiecej perspektywy, który w dowcipny i jednocześnie inteligentny sposób ośmiesza wojujący feminizm.

Akcja sztuki dzieje się w eleganckim, wiejskim domu pisarki Margot Mason, autorki bestsellerów dla kobiet. Margot odwiedza jej wielbicielka – studentka Molly, której zamiary są jednak inne niż mogłoby się wydawać. Gdy zjawią się kolejni niespodziewani goście sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej. Czy uda im się znaleźć odpowiedzieć na odwieczne pytanie: czego tak naprawdę pragną kobiety?

W tej pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji komedii zobaczymy aktorów znanych z poprzednich produkcji Teatru: Dominikę Figurską, Karolinę Michalik i Agnieszkę Płoszajską. A także Dariusza Bereskiego, Michała Chorosińskiego i Jeremiasza Gzyla.

Na podstawie The Female of The Species, Joanna Murray-Smith
Tłumaczenie: Lucas Adamczyk
Reżyseria: Bartłomiej Wyszomirski
Scenografia: Izabela Toroniewicz
Kostiumy: Wanda Kowalska
Obsada: Dominika Figurska, Karolina Michalik, Agnieszka Płoszajska, Dariusz Bereski, Michał Chorosiński, Jeremiasz Gzyl

Gatunek Żeński
Premiera 15 stycznia 2015 roku
Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu

Dodaj komentarz