• 2015-12-21

Opowieść wigilijna w Łodzi

Wzruszająca opowieść świąteczna ukazująca przemianę duchową głównego bohatera w obliczu wizji samotnej śmierci po latach życia w rozgoryczeniu i stronienia od ludzi. Wszystkim znane opowiadanie Charlesa Dickensa w adaptacji Zdzisława Jaskuły zostanie przeniesione na scenę w spolszczonej i uwspółcześnionej wersji.Za nami premiera w Teatrze Nowym w Łodzi.

„Opowieść wigilijna”, reż. Tomasz Dajewski, zdjęcia z próby HaWa (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Opowieść wigilijna”, reż. Tomasz Dajewski, zdjęcia z próby HaWa (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ponadczasowa historia pozwala pokazać ludzi żyjących wśród nas i doświadczających podobnych problemów, bliskich nam doznań i emocji. Dickensowski Scrooge nosi tutaj równie znaczące imię Skurcz – człowieka zwichniętego moralnie i duchowo. Wśród dźwięków aranżowanych przez znaną pianistkę Lenę Ledoff usłyszymy melodie niczym z innego świata – scherzo h-moll Fryderyka Chopina z kolędową kołysanką Lulajże Jezuniu. Opowieść wigilijna w reż. Tomasza Dajewskiego staje się pretekstem do ukazania bogactwa rodzimej tradycji bożonarodzeniowej i zachętą do wspólnego kolędowania. To spektakl w pełni familijny – każdy znajdzie przyjemność z oglądania.

 

Adaptacja: Zdzisław Jaskuła
Reżyseria, ruch sceniczny: Tomasz Dajewski
Scenografia, kostiumy: Magdalena Kut
Opracowanie muzyczne: Lena Ledoff
Realizacja video: Roman Kałuża-Wierzchosławski
Asystent reżysera: Paweł Audykowski
Inspicjentka: Hanna Molenda
Występują: Monika Buchowiec, Katarzyna Żuk, Paweł Audykowski, Przemysław Dąbrowski, Artur Gotz, Tomasz Kubiatowicz, Sławomir Sulej
Na scenie debiutują: Miłka Mielnik, Klara Sulej, Janek Budzyński

Opowieść wigilijna
Premiera: 18 grudnia 2015 roku
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi

Dodaj komentarz