• 2015-12-21

Eagles of Death Metal wznawiają trasę – Koncert w Katowicach!

Eagles of Death Metal wrócą do Europy w 2016 by dokończyć tragicznie przerwaną trasę koncertową, w tym do Paryża. Trasa koncertowa została przerwana 13 listopada, po tragicznych wydarzeniach w Bataclan Theatre w Paryżu. 9 sierpnia zespół zawita do Polski, gdzie wystąpi w Mega Clubie w Katowicach.

Eagles of Death Metal, fot. Chapman Baler (źrodło: materiały prasowe organizatora)

Eagles of Death Metal, fot. Chapman Baler (źrodło: materiały prasowe organizatora)

EODM (Eagles Of Death Metal) po 7 letniej przerwie powracają z nowym albumem Zipper Down. Album nagrano w Pink Duck Studios w Burbank (Kalifornia). Autorami wszystkich utworów są Hughes i Homme (poza coverem Duran Duran Save A Prayer). We dwójkę nagrali równiez wszystkie wokale i instrumenty. Płytę wyprodukował Josh Homme.

Amerykański zespół EODM powstał w Palm Desert w Kalifornii w 1998 roku z inicjatywy przyjaciół Jesse’go Hughesa i Josha Homme (Kyuss, Queens of The Stone Age). Wbrew swojej nazwie, EODM nie są kapelą death metalową. Jeden z przyjaciół Josha Homme chciał zapoznać go z tym gatunkiem. Pewnego razu grał jeden z kawałków Vadera twierdząc, że to typowy death. Zaraz potem Homme określił kapelę jako Orłów death metalu. Po usłyszeniu siebie wypowiadającego tę nazwę zaczął się zastanawiać jak mogłoby zabrzmieć połączenie The Eagles z death metalem. I tak powstała nazwa zespołu.

Eagles of Death Metal
9 sierpnia 2016 roku
Mega Club
Katowice

Dodaj komentarz