• 2015-12-21

Adam Biernacki reżyseruje Czego nie widać w Jeleniej Górze

W Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze trwają przygotowania do premiery spektaklu Czego nie widać w reżyserii Adama Biernackiego na podstawie tekstu Michaela Frayna. Premiera będzie miała miejsce 2 stycznia na Dużej Scenie Teatru.

„Czego nie widać”, reż. Adam Biernacki (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Czego nie widać”, reż. Adam Biernacki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dzieło to jest sceniczną wariacją na temat powstawania przedstawienia teatralnego. Widz zorientuje się, czego nie widać z najlepszych miejsc na widowni podczas trwania seansu; czego nie widać, gdy oglądany przez niego spektakl jedynie pozornie przebiega sprawnie; wreszcie czego nie widać w ogarniętych chaosem kulisach i garderobach gwiazd i gwiazdeczek. Farsa Michaela Frayna Czego nie widać odsłania bowiem kulisy produkcji artystycznej, której celem jest przede wszystkim zarobienie pieniędzy i… promocja sardynek.

Dodatkowo teatr przygotował akcję „Czego nie widać, tego sercu nie żal – oddaj teatrowi wszystko w kratkę, czego nie nosisz”.

„Zapraszamy mieszkańców Jeleniej Góry i okolic do bezpośredniego zaangażowania się w przygotowanie przedstawienia. W mieście pojawiły się 2 kontenery owiniętę kraciastą tkaniną, do których można wrzucić zbędną odzież używaną bądź wszelkiego rodzaju tkaniny – koniecznie w kratkę. Kontenery są oznaczone napisem „Czego nie widać, tego sercu nie żal – oddaj teatrowi wszystko w kratkę, czego nie nosisz“. Jeden kontener stoi bezpośrednio przed Teatrem, a drugi znajduje się pod Łącznikiem Ratusza. Zebrane materiały zostaną przerobione i wykorzystane na potrzeby przedstawienia. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji! Teatr Norwida należy do Mieszkańców Jeleniej Góry i jest dla nich, dlatego tak ważna jest świadomość obecności Teatru w Mieście jako miejsca spotkań, wspólnej aktywności, rozwoju i konfrontowania ze sobą nawzajem” – podkreślają organizatorzy.

Na podstawie tekstu Michaela Frayna
Reżyseria: Adam Biernacki
Scenografia i kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka
Występują: Elwira Hamerska-Kijańska, Marta Kędziora, Iwona Lach, Anna Ludwicka-Mania, Agata Moczulska, Andrzej Kępiński, Bogusław Kudłek, Piotr Konieczyński, Bogusław Siwko, Katinka Maché (gościnnie) oraz Kamil Przystał (gościnnie)

Czego nie widać
Premiera 2 stycznia 2016 roku
Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze

Dodaj komentarz