• 2015-12-18

15-lecie Hamleta na Scenie STU

20 grudnia w krakowskim Teatrze STU odbędzie się wyjątkowe przedstawienie Hamleta przygotowane z okazji 15-lecia jego premiery. W jubileuszowym spektaklu wystąpią wszystkie pokolenia aktorów, którzy na przestrzeni 15 lat brali w nim udział. Symbolicznie uczestniczył będzie w nim również Krzysztof Globisz – odtwórca roli Klaudiusza w pierwszej wersji spektaklu z 2000 roku.

„Hamlet”, reż. Krzysztof Jasiński (źródło: materiały organizatora)

„Hamlet”, reż. Krzysztof Jasiński (źródło: materiały organizatora)

Hamlet miał premierę 15 lat temu i niezmiennie przyciąga do Teatru kolejne pokolenia widzów. Spektakl był wielokrotnie nagradzany za znakomite aktorstwo oraz oryginalną, przygotowaną z wielkim rozmachem oprawę wizualną. Publiczność docenia wagę reżyserskiej interpretacji tekstu Szekspira oraz aktualność stawianych w niej pytań. Najbliższe spektakle odbędą się 18 i 19 grudnia.

Po jubileuszowym przedstawieniu 20 grudnia będzie miała miejsce tradycyjna Wigilia dla związanych z Teatrem artystów, czyli Rodziny STU. To od lat jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu STU.

15-lecie Hamleta jest częścią obchodów sezonu jubileuszowego Teatru STU, który 20 lutego 2016 roku obchodzi swoje 50 urodziny. Rocznica ta nierozerwalnie wiąże się z jubileuszem 50-lecia dyrekcji Krzysztofa Jasińskiego. Założyciel STU jest najdłużej pełniącym tę funkcję –  nieprzerwanie w jednym założonym przez siebie teatrze – dyrektorem w Krakowie i w Polsce. Być może jest nim także w Europie.

Obsada jubileuszowego Hamleta na Scenie STU:
Hamlet: K.Kwiatkowski, K.Zawadzki, R.Krzyżowski
Ofelia: D. Kuduk,  M.Kępka, U.Grabowska
Klaudiusz: G. Gzyl, R.Krzyżowski
Gertruda: M. Barełkowska,  B.Rybotycka
Horacy: D. Starczewski
Poloniusz: A. Róg
Laertes : M. Meyer
Rosencrantz: M. Zacharzewski
Gildenstern: A.Bensalem
Stary Aktor: A.Kozak, M.Litewka
Aktor Młody/Ozryk: G.Suski
Aktorka: A. Myśliwiec, M.Góra
Fortynbras: W.Trela, T.Wysocki
Grabarze: W. Jasiński, F. Muła

Hamlet
Reżyseria: Krzysztof Jasinki
Krakowski Teatr Scena STU

Dodaj komentarz