• 2015-12-18

Leopold Hager w Szczecinie

Trzy lata trwały starania, aby Maestro Hager poprowadził od pulpitu szczecińskich filharmoników. 18 grudnia pod jego dyrekcją będzie można usłyszeć dwa wyjątkowe dzieła Gustava Mahlera – Pieśni wędrującego czeladnika i Symfonię nr 1 D-dur Tytan. Wieczór uświetni baryton szczecinianina – Michała Partyki.

Leopold Hager (źródło: materiały prasowe organizatora)

Leopold Hager (źródło: materiały prasowe organizatora)

Leopold Hager to niezwykle utalentowany i znany interpretator wiedeńskich klasyków. Pod koniec lat 70. zadebiutował w Metropolitan Opera Weselem Figara Mozarta. Od 1981 roku był głównym dyrektorem Orkiestry Symfonicznej Radia Luksemburg, by po latach rozpocząć pracę pierwszego dyrygenta Volksoper w Wiedniu. Hager jest częstym gościem czołowych scen operowych: Semperoper Dresden, Liric Opera w Chicago, Royal Opera House Covent Garden w Londynie, Teatro Colon w Buenos Aires czy Operę w Paryżu.

Michał Partyka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Michał Partyka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Michał Partyka, szczecinianin z urodzenia, od lat mieszka we Francji. W styczniu 2013 wygrał Międzynarodowy Konkurs Wokalny imienia Francisco Viñas’a w Barcelonie, by w tym samym roku reprezentować Polskę w finale BBC Cardiff Singer of the World. Pokonał setki młodych talentów operowych z całego świata by zostać wytypowanym do czołowej dwudziestki głosów. Obecnie jego barytonowy śpiew można usłyszeć na scenach oper francuskich, a także w Rzymie i Mediolanie.

Leopold Hager
18 grudnia 2015 roku, godz. 19.00
Filharmonia Szczecińska im. Mieczysława Karłowicza

Dodaj komentarz