Do dzieła! It’s time to show off!

Fundacja Sztuk Wizualnych, organizator festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie 2016 zaprasza młodych artystów do udziału w 8. edycji Sekcji ShowOFF. Nabór do konkursu dla debiutantów już wystartował! Prace można nadsyłać do 10 stycznia.

8. edycja Sekcji ShowOFF – nabór do konkursu debiutantów (źródło: materiały prasowe organizatora)

8. edycja Sekcji ShowOFF – nabór do konkursu debiutantów (źródło: materiały prasowe organizatora)

ShowOFF od lat niezmiennie stanowi jeden z najważniejszych punktów programu festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie i zapewnia szeroką promocję najciekawszym młodym twórcom z Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Wszystkie dotychczasowe edycje konkursu były wyjątkowe, tak jak i twórcy, których prace prezentowaliśmy. Na początku w SO brali udział wyłącznie fotografowie,  jednak na przestrzeni ostatnich lat przeformułowaliśmy zasady konkursu i dzisiaj mamy wielką przyjemność prezentować na festiwalu również projekty interdyscyplinarne. Tylko jedno nie zmieniło się od powstania ShowOFF – idea konkursu, który wspiera młodych twórców debiutujących na współczesnej scenie artystycznej – podkreśla Aga Dwernicka, prezeska FSW i dyrektorka MFK 2016.

Organizatorzy tradycyjnie zaprosili do jury 8. edycji ShowOFF autorytety z dziedziny fotografii i sztuk wizualnych zarówno z Polski, jak i z zagranicy. W skład grona kuratorskiego SO 2016 weszli: Kuba Bąkowski, Simon Karlstetter (Der Greif), Lidia Popiel oraz Agnieszka Rayss.

Po ubiegłorocznym sukcesie związanym z wprowadzeniem dodatkowej nagrody dla dziewiątego laureata – publikacji książki fotograficznej, organizatorzy postanowili kontynuować przyznanie tego wyróżnienia. W tym roku wyboru zwycięskiego projektu dokona Honza Zamojski, który również będzie odpowiedzialny za pracę nad książką.

Zgłoszenia należy przesyłać mailowo. Do konkursu mogą zostać zgłoszone projekty fotograficzne lub/i multimedialne, zarówno ukończone, jak i będące jeszcze w trakcie realizacji. Można zgłaszać więcej niż jeden projekt, pamiętając, by każdy z nich posiadał osobny formularz. Nie ma żadnych ograniczeń pod względem tematu czy techniki wykonania zdjęć lub materiałów wideo. Polskojęzyczni uczestnicy proszeni są o uzupełnienie w miarę możliwości formularza zgłoszeniowego w dwóch wersjach językowych z uwagi na międzynarodowe jury.

8. edycja Sekcji ShowOFF – Nabór prac konkursowych
W ramach Miesiąca Fotografii 2016 w Krakowie
Organizator: Fundacja Sztuk Wizualnych
Termin nadsyłania prac: 10 stycznia 2016 roku
Ogłoszenie wyników: 1 lutego 2016 toku

Dodaj komentarz