Lubelskie Spotkania Fotograficzne

18 grudnia Ośrodek Brama Grodzka – TNN w Lublinie zaprasza na kolejne, trzecie już Lubelskie Spotkania Fotograficzne, skupione wokół historii lubelskiej fotografii oraz współczesnego życia fotograficznego w mieście.

Lubelskie Spotkania Fotograficzne, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Lubelskie Spotkania Fotograficzne, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas spotkań zostanie poruszona tematyka krajobrazów, przyrody, ale też miejskiego pejzażu. Organizatorzy postanowili połączyć te tematy, które przybliżą uczestnikom spotkania zaproszeni goście – Roman Krawczenko oraz Tomasz Kulbowski.

Roman Krawczenko jest fotografem i historykiem z Krymu. Mieszka i pracuje w Lublinie. Zajmuje się szlachetnymi technikami fotograficznymi, głównie ambrotypią i orotone. Podczas spotkania zaprezentuje fotografie krajobrazowe Krymu i Lublina. Z kolei Tomasz Kulbowski zajmuje się głównie fotografią uliczną, dokumentem miejskim i fotografią podróżniczą. Interesują go przejawy indywidualizmu w tłumie oraz styki przestrzeni publicznej z prywatną w dużych i małych skupiskach ludzi. Opowie o swoim patrzeniu na przestrzeń, o tym jak pracuje i jak postrzega miejski krajobraz.

Spotkania kierowane są nie tylko do osób zainteresowanych fotografią, ale też miastem, jego historią oraz zmianami, których doświadcza współcześnie. Każdy może przynieść ze sobą historyczne fotografie z rodzinnych albumów i prywatnych kolekcji, co otwiera również możliwość utworzenia własnego zbioru z Bibliotece Multimedialnej Ośrodka. Ponadto wszyscy chętni zaproszeni są do prezentacji swoich fotografii. Istnieje możliwość ich wcześniejszego przesłania w celu konsultacji. Zainteresowani proszeni są o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Lubelskie Spotkania Fotograficzne
18 grudnia 2015 roku
Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN
Lublin

Dodaj komentarz