• 2015-12-17

Jono McCleery zagra we Wrocławiu!

Jono McCleery, jeden z najlepszych męskich głosów współczesnej sceny, wystąpi 7 marca w ramach projektu City Sounds we wrocławskim Starym Klasztorze.

Jono McCleery (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jono McCleery (źródło: materiały prasowe organizatora)

McCleery urodził się głuchy. Zaczął słyszeć dopiero w wieku pięciu lat. Muzyka stała się dla niego czymś więcej niż hobby – była też szkołą życia, komunikacji i wrażliwości. Od 18 roku życia Jono komponuje, gra, koncertuje i wreszcie doczekał się należnego mu uznania. Występował u boku takich sław jak Fink, Jose Gonzalez, Bonobo czy Jamie Woon. Śpiewał też na płytach Portico. Maribou State i Catz’N Dogz, najlepiej jednak wypada jednak na autorskich albumach. Album There Is nagrany z gościnnym udziałem wspomnianego już Finka i ikony avant-folkowej sceny – Vashti Bunyan, łączył głębokie emocje soul z subtelnością nowego folku.

Najnowsze jego dzieło Pagodes, to dojrzałe rozwinięcie tej formuły. McCleery jest mistrzem umiaru, w pełni panuje nad wokalną ekspresją i potrafi odnaleźć idealny balans pomiędzy brzmieniami cyfrowymi i organicznymi. O jakości jego utworów decydują jednak nie tylko kompozytorski talent, dbałość o brzmienie czy pomysłowe, choć skromne, aranżacje, ale przede wszystkim wspaniały głos.

Dla Jono McCleery świat dźwięków to niespodziewany dar, dlatego jak nikt inny docenia on bogactwo świata muzyki i pragnie podzielić się jego pięknem ze słuchaczami. Płyta Pagodes jest już w sprzedaży.

Jono McCleery 
7 marca 2016 roku, godz. 20.00
Klub muzyczny Stary Klasztor we Wrocławiu

Dodaj komentarz