• 2015-12-16

Kolędowy wieczór

6 stycznia w Kijów Centrum w Krakowie odbędzie się wieczór kolędowy z zespołem Zakopower oraz Kapela Sebastiana Karpiela Bułecki.

Wieczór kolędowy z zespołem Zakopower − plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wieczór kolędowy z zespołem Zakopower − plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Będą to dwa różne, przeplatające się koncerty w czasie jednego wieczoru. W programie znalazły się tradycyjne polskie kolędy i podhalańskie pastorałki ale słuchacze nie powinni spodziewać się tylko klasycznych wykonań. Utwory w tradycyjnym, góralskim, akustycznym wykonaniu będą mieszać się z tymi energetycznymi, nowocześnie zaaranżowanymi. Będzie można zaśpiewać razem z zespołem popularne kolędy, między innymi: Gdy się Chrystus rodzi czy Przybieżeli do Betlejem ale również posłuchać jak się dziś kolęduje na Podhalu.

Śpiewanie kolęd sprawia wielką przyjemność. Są to piękne melodie, piękne kompozycje, wzruszające teksty – zapewnia lider zespołu, Sebastian Karpiel Bułecka.

Zakopower, fot. Marta Wojtal (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zakopower, fot. Marta Wojtal (źródło: materiały prasowe organizatora)

Organizatorzy zapraszają na sentymentalny, mocno osadzony w tradycji skalnego Podhala, ale i ze współczesnym rockowym zacięciem koncert kolędowy. Będzie można usłyszeć rozbudowane instrumentarium, począwszy od tradycyjnych skrzypiec, dudów podhalańskich, fujary słowackiej, po gitarę, perkusję, instrumenty perkusyjne, bas, czy właściwą jazzowi sekcje dętą. Wszystkie te elementy gwarantują, że słuchacz nie będzie się nudził. Aranżacje brzmią naturalnie i świeżo – bez sztucznego parcia na wymyślne nowatorstwo, co jest bardzo często spotykane przy interpretacji kolęd.

Wieczór kolędowy z zespołem Zakopower
6 stycznia 2016 roku, godz. 19.00
Kijów Centrum w Krakowie

Dodaj komentarz