• 2015-12-15

Edyta Kulczak w sercu Gdańska

W sylwestrowy wieczór Filharmonia Bałtycka jak zwykle przygotowała ofertę dla melomanów. W ostatni dzień roku odbędą się dwa wyjątkowe koncerty.

Edyta Kulczak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Edyta Kulczak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tradycyjnie, na Ołowiance odbędą się dwa koncerty oraz bal w sąsiedztwie przepływającej Motławy i pięknej scenerii zrewitalizowanego obiektu. Gwiazdą tegorocznych koncertów sylwestrowych będzie Edyta Kulczak – mezzosopranistka, solistka Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Niespodzianką będzie także występ Glass Duo, który zagra wspólnie z Orkiestrą Symfoniczną Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, którą poprowadzi Ernst van Tiel, na szklanej harfie. To instrument, złożony z… kieliszków.

W programie obu koncertów zagoszczą prawdziwe przeboje muzyki klasycznej i operowej. Będzie można usłyszeć m.in. Uwerturę do operetki Zemsta Nietoperza  Straussa, Suitę z baletu Jezioro Łabędzie  Czajkowskiego, Nad pięknym modrym Dunajem Straussa II, Habanerę i Sequidillę z opery Carmen Biezeta oraz Tango Adios Nonino Piazzolli. Wszyscy, którym udzieli się taneczny nastrój będą mogli wybrać się na bal po koncercie sylwestrowym, by przetańczyć całą noc w Foyer filharmonii w rytm przebojów z całego świata w wykonaniu Detko Band Orchestra.

Koncerty Sylwestrowe
31 grudnia 2015 roku, godz. 17.00 i 20.30
Sala Koncertowa na Ołowiance
Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku

Dodaj komentarz