• 2015-12-12

Konkurs Talking About Borders w Polsce

Międzynarodowy konkurs na dramat współczesny Rozmawiając ponad granicami jest rozpisywany od 2005 roku w krajach Europy Wschodniej i należy do najważniejszych w tym regionie. Jego edycja 2015/2016 odbędzie się w Polsce. Międzynarodowe jury wybierze najlepszy spośród nadesłanych utworów, a jego autorka bądź autor otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 3500 euro.

„Talking About Borders/Rozmawiając ponad granicami” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Talking About Borders/Rozmawiając ponad granicami” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Oprócz nagrody pieniężnej zwycięski dramat zostanie przetłumaczony na język niemiecki i wystawiony w Państwowym Teatrze w Norymberdze w sezonie 2016/2017. Publiczna prezentacja nagrodzonego pierwszą nagrodą tekstu odbędzie się podczas ogłoszenia wyników konkursu, w czerwcu 2016 roku w Norymberdze. W tej uroczystości weźmie też udział, na zaproszenie organizatorów, autorka lub autor zwycięskiej sztuki, co także stanowi część nagrody.

Utwory powinny dotyczyć tematyki zawartej w tytule konkursu Rozmawiając ponad granicami – doświadczenia życiowe w czasach przemian społecznych. Termin nadsyłania prac mija w niedziele 15 maja 2016 roku

Międzynarodowy konkurs na dramat współczesny Talking About Borders jest rozpisany przez Państwowy Teatr w Norymberdze we współpracy z Domem Norymberskim w Krakowie, Festiwalem Boska Komedia, Krakowskim Biurem Festiwalowym, w tym programem, Krakow City of Literature UNESCO, Wydziałem Kultury Urzędu Miasta Krakowa, Instytutem Adama Mickiewicza, Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, Stowarzyszeniem Dramatopisarzy i Dramaturgów Polskich oraz innymi partnerami.

Wszystkie niezbędne informację można znaleźć na stronach organizatorów.

Międzynarodowy konkurs na dramat współczesny Rozmawiając ponad granicami/ Talking About Borders
Państwowy Teatr w Norymberdze

 

Dodaj komentarz