To, czego nie ma

Lubelskie trio Na Tak wydało teledysk do utworu To, czego nie ma. Inspiracją do stworzenia wideo były bajki o bardzo prostym przekazie, czyli opowieści o narodzinach, życiu i śmierci.

Na Tak, „To, czego nie ma” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Na Tak, „To, czego nie ma” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Kompozycja jest kolejną zapowiedzią trzeciej płyty Na Tak, która ukaże się wiosną 2016 roku. Muzyka zespołu Na Tak stylistycznie nawiązuje do nurtu new wave, chociaż taka klasyfikacja jest sporym uproszczeniem. Słuchacz może tu odnaleźć do stylów, takich jak: pop, alternatywny rock, muzyka klubowa, krautrock, jazz, a nawet muzyka dancingowa. Wychodzą poza ramy, ponieważ uważają, że styl muzyczny jest tylko narzędziem do wyrażania treści, które obracają się wokół natury współczesnego człowieka chciwego, pochłoniętego zdobywaniem iluzorycznej pozycji wykreowanej przez system. Na Tak to trójka artystów, którzy potrafią bawić się formą i treścią.

Do tej pory wydali dwa albumy: Na Raz (2012) i 13 (2013).

Na tak zajmują się również twórczością wideo i wideo performace. Obecnie działają w podlubelskiej Bychawce. Artyści są doświadczonymi na wielu senach twórcami, producentami i wydawcami swojej muzyki. Od czterech lat grywają w całym kraju koncerty , które są energetyczne, a skrupulatnie dopracowane brzmienie łączące elektronikę z żywymi instrumentami (gitara, saksofon, bas) intryguje. W tym roku grupa miała zaszczyt zagrać wspólne koncerty z tak uznanymi polskimi wykonawcami jak: 1984 (Warszawa), Closterkeller (Rzeszów), Bartosz Słatyński (Sandomierz). Na Tak zakwalifikowali się także do półfinału tegorocznych Jarocińskich Rytmów Młodych, po zwycięstwie w warszawskich eliminacjach, które odbyły się w klubie Fugazi.

Na Tak | To, czego nie ma
Premiera: wiosna 2016 roku
Cantaramusic.pl

Dodaj komentarz