W drodze – razem ze mną

Do 23 stycznia Galeria Miejska we Wrocławiu zaprasza na wystawę W drodze – razem ze mną. Ekspozycja jest  związana z jubileuszem 40-lecia pracy twórczej i akademickiej Piotra Błażejewskiego.

Piotr Błażejewski, „Epitafium II”, 2012 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Piotr Błażejewski, „Epitafium II”, 2012 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa została zorganizowana przez Galerię Miejską we Wrocławiu oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Artystycznego – cyklicznego przedsięwzięcia OKiS. Artysta, profesor Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, włączył do tego projektu prace dziesięciu artystów, swoich przyjaciół, reprezentujących trzy pokolenia wrocławskiego środowiska artystycznego.

Znaleźli się wśród nich nieżyjący już Alfons Mazurkiewicz i Wanda Gołkowska oraz Krzesława Maliszewska, Konrad Jarodzki, Andrzej Klimczak-Dobrzaniecki, Paweł Lewandowski-Palle, Stanisław Ryszard Kortyka, Piotr Kielan, Janusz Jaroszewski, Anna Brudzińska.

Błażejewski, kreując przemyślane konstrukcje, od lat posługuje się obrazem-modułem. Nie obarczając widza założeniami teoretycznymi, daje do zrozumienia, że ostateczny kształt dzieła zawiera w sobie odbicie wyższego porządku. Kolejne płótna tworzone przez niego zawierają w sobie biomorficzne formy i uproszczone ideogramy oraz barwne refleksy o zmiennym natężeniu, składające się na wieloelementowe kompozycje – pisze o twórczości malarza pisze Andrzej Jarosz.

Piotr Błażejewski, W drodze – razem ze mną
Od 11 grudnia 2015 roku do 23 stycznia 2016 roku
Kurator: Mirosław Jasiński
Galeria Miejska we Wrocławiu

Dodaj komentarz