• 2015-12-09

Mistrzowie kameralistyki

9 grudnia w Filharmonii Kaliskiej odbędzie się koncert Mistrzowie kameralistyki – wspólnota kultury.

„Mistrzowie kameralistyki – wspólnota kultury” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Mistrzowie kameralistyki – wspólnota kultury” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas koncertu, wykonanego przez Łukasza Długosza, Krzysztofa Leksyckiego, Ilony Nieciąg i Adama Klocka wybrzmią dzieła takie jak:

  • Kwartet fletowy D-dur, KV 285 (1777) Wolfganga Amadeusa Mozarta
  • Kwartet na klarnet i trio smyczkowe (1993) Krzysztofa Pendereckiego – z partią fletową opracowaną przez Łukasza Długosza
  • Wariacje na flet i trio smyczkowe Kolory lata (2012) Janusza Bieleckiego.

Łukasz Długosz uznany przez krytyków za jednego z najwybitniejszych flecistów. Jest absolwentem Hochschule für Musik und Theater w Monachium, Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryż oraz Yale University w New Haven. Zwyciężył w wielu prestiżowych konkursach międzynarodowych.

Ilona Nieciąg ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie prof. K. Danczowskiej oraz studia solistyczne pod kierunkiem prof. G. Zhislina w Hochschule für Musik Würzburg (Niemcy).

Krzysztof Leksycki jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec prof. R. Kabary. Ukończył także z wyróżnieniem podyplomowe studia w Detmold oraz klasę skrzypiec prof. W. Melchera w Stuttgarcie (Niemcy).Współpracuje z wieloma zespołami w kraju i za granicą. Od roku 1997 występuje w duecie skrzypcowym Duo Sonore z Iloną Nieciąg.

Adam Klocek to wiolonczelista, dyrygent i kompozytor. Wraz z Leszkiem Możdżerem występował w duecie, określonym przez BBC jako sensational. Ich wspólna płyta została bestsellerem roku 2005.

Mistrzowie kameralistyki – wspólnota kultury
9 grudnia 2015 roku, godz. 19.30
Filharmonia Kaliska
Kalisz

Dodaj komentarz