W poszukiwaniu kobiecości

Wystawa malarstwa Lenki Kubicy W poszukiwaniu kobiecości, to kolejna odsłona projektu Art in the Office. Jej wernisaż odbędzie się w 7 grudnia w przestrzeniach IdeaPlace we Wrocławiu.

Lenka Kubica, wystawa „W poszukiwaniu kobiecości”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Lenka Kubica, wystawa „W poszukiwaniu kobiecości”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Lenka Kubica to wrocławska artystka, której prace były wystawiane nie tylko w Polsce, ale także we Francji i Holandii. Tym razem swoje obrazy zaprezentuje w przestrzeni coworkingowej IdeaPlace, w ramach kolejnej odsłony projektu Art in the Office.

Tworząc serię W poszukiwaniu kobiecości byłam pod wielkim wrażeniem oraz wpływem amerykańskiej artystki Georgii O’Keeffe. Analizując jej twórczość popadam w coraz większy zachwyt. Jej cudowne martwe natury, krajobrazy oraz abstrakcje powodują, że chcę z nimi korespondować. Jednak w mojej twórczości, nie chodzi jedynie o pokazanie martwej natury, ale także o emocjonalność i poszukiwanie kobiecości, stąd tytuły obrazów, np. Wielka żółć, Wielki róż, czy Wielka biel. Nie odnosi się to jedynie do kolorów namalowanych kwiatów, lecz to stanów emocjonalnych – wyjaśnia Lenka Kubica.

Lenka Kubica – urodziła się w 1981 roku. W 2006 roku ukończyła ASP we Wrocławiu, gdzie obroniła dyplom z rzeźby pod okiem profesora Leona Podsiadłego. W 2005 roku była stypendystką na ASP w Monachium w pracowni rzeźby w papierze Andreasa von Weizsäcker’a. Brała udział w wielu wystawach w kraju i za granicą. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, rzeźbą, rysunkiem i projektowaniem graficznym. Pracuje i mieszka we Wrocławiu.

Lenka Kubica, W poszukiwaniu kobiecości
Od 7 grudnia 2015 roku do 31 stycznia 2016 roku
Wernisaż: 7 grudnia 2015 roku, godzina 18.30
Organizator: Art in the Office
Projekt realizowany w ramach Programu mikroGRANTY ESK 2016
IdeaPlace
Wrocław

Dodaj komentarz