• 2015-12-07

Pionierzy marzyciele

Pionierzy marzyciele to słodko-gorzka wędrówka do źródeł własnej tożsamości, kompleksów i marzeń. Film dedykowany jest całemu pokoleniu dzisiejszych trzydziestoparolatków, którzy dorastali u zmierzchu socjalistycznego imperium, wierząc w ideały Lenina i śniąc o wielkich czynach. Premiera 11 grudnia.

„Pionierzy marzyciele”, reż. Natalia Kudriaszowa (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Pionierzy marzyciele”, reż. Natalia Kudriaszowa (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Każdy z bohaterów filmu w dzieciństwie chciał być takim jak Wielcy Pionierzy, którzy byli wzorem do naśladowania dla wszystkich radzieckich dzieci oraz jednym z najbardziej skutecznych narzędzi socjalistycznej propagandy. Każdy z nich w dorosłym życiu przekonał się, że bohaterstwo wymaga większych poświęceń, niż mogłoby się wydawać.

Idealnie odwzorowana epoka i fantastyczny dobór aktorów pozwalają widzom przenieść się w lata 80. XX wieku, a misterny scenariusz pozwala połączyć przeszłość z przyszłością, przypominając nam, kim jesteśmy i skąd pochodzimy.

Natalia Kudriaszowa – urodziła się w 1978 roku w Niżnym Nowogrodzie (wtedy Gorki). W rodzinnym mieście chodziła do szkoły teatralnej, którą ukończyła w wieku dwudziestu dwóch lat. Następnie studiowała w moskiewskiej Szkole Dramatycznej, gdzie zdobyła dyplom w 2006 roku. Przez kilka lat trudniła się aktorstwem, odnosząc na tym szczeblu sukcesy. Na prestiżowym Golden Mask Theatre Festival była nominowana za najlepszą rolę kobiecą w Przerwie Adolfa Szapiro. Kudriaszowa nie chciała jednak ograniczać się wyłącznie do grania. W 2012 roku ukończyła kurs dla scenarzystów i reżyserów. Jej filmy krótkometrażowe od razu przyniosły jej nagrody. The Freeze z 2011 roku na Art Kino Fest, a Poranek Lizy z 2012 roku nagrodę specjalną na Open Cinema Festival. Tę drugą Kudriaszowa nie tylko wyreżyserowała, ale też napisała scenariusz, zmontowała i wyprodukowała. Także przy swoim nagrodzonym na festiwalu w Soczi pełnometrażowym debiucie pełniła kilka funkcji – scenarzystki, reżyserki i aktorki.

Scenariusz i reżyseria: Natalia Kudriaszowa
Zdjęcia: Rusłan Gierasimienkow
Montaż: Semion Galperin
Dźwięk: Aleksander Kopiejkin
Występują: Natalia Kudriaszowa, Daria Moroz, Aleksiej Mitin, Warwara Szabłakowa, Serafima Wybornowa, Nikita Jakowlew

Pionierzy marzyciele
Premiera 11 grudnia 2015 roku
Aurora Films

 

 

Dodaj komentarz