• 2015-12-07

Mgnienie w Teatrze Polonia

W czwartek 10 grudnia na małej Scenie Teatru Polonia zobaczyć będzie można Mgnienie Phila Portera, popularnego w Anglii (i nie tylko) autora. To na pozór zwykła historia miłości, pomiędzy dwojgiem młodych ludzi. Spektakl wyreżyseruje Adam Sajnuk.

„Mgnienie”, reż. Adam Sajnuk (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Mgnienie”, reż. Adam Sajnuk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sophie i Jonasz są bardzo młodzi, mają niewiele ponad 20 lat, ale ich życiorysy są szczególne i na pewno inne są od znanych nam historii. On wychował się w trochę „poza światem” w zamkniętej wspólnocie religijnej, ona wyrastała na wyspie Mann, a potem w gwarnym Londynie, w rodzinie o skomplikowanej historii.

Mgnienie (ang. Blink) to historia pewnej miłości. Młodej. Współczesnej. Przypadkowej. Głębokiej i prawdziwej. Miłości dwojga młodych, nieśmiałych nadwrażliwców. Rzecz o delikatności uczuć. Sztuka przekonuje nas, że największym darem i szczęściem jest pokochać. Poznać, co to miłość, bo nie każdemu jest to dane…

Porter od lat pisze dla teatru, jest także tłumaczem i producentem spektakli. Jego sztuki zobaczyć można choćby w słynnym SoHo Teatre czy Royal Opera House, aktualnie zaś autor pracuje dla Royal Shakespeare Company.  Jego tekst – Mgnienie – będzie miał premierę na Małej Scenie Teatru Polonia. W rolach dwojga młodych ludzi, których losy splatają się pewnego dnia w Londynie, zobaczymy Justynę Ducką i Adriana Brząkałę, obiecujących aktorów młodego pokolenia. Spektakl reżyseruje ceniony twórca Adam Sajnuk, którego publiczność doceniła za takie spektakle jak np. Konstelacje czy Happy now?, powstałe także na scenie Teatru Polonia.

Mgnienie
Premiera 10 grudnia 2015 roku
Teatr Polonia w Warszawie

Dodaj komentarz