XVII Stalowa Aukcja Młodej Sztuki

16 grudnia Galeria Stalowa w Warszawie zaprasza wszystkich miłośników sztuki na XVII Stalową Aukcję Młodej Sztuki. Prace będzie można licytować nie tylko na aukcji stacjonarnej, tzw. młotkowej, w siedzibie galerii, lecz także w czasie rzeczywistym za pośrednictwem internetu.

Franek Kozłowski, „Niebo 2” z serii „180” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Franek Kozłowski, „Niebo 2” z serii „180” (źródło: materiały prasowe organizatora)

To już kolejna aukcja dedykowana młodej sztuce organizowana przez Galerię Stalowa. Katalog dzieł przeznaczonych do licytacji znajduje się na stronie internetowej aukcji. Zlecenia aukcyjne przyjmowane są telefonicznie oraz mailowo.

‌Osobiście jestem zwolennikiem organizowania aukcji młodej sztuki. Aukcje rządzą się swoimi prawami i nigdy nie wiemy jaka faktycznie będzie ostateczna cena sprzedaży. Jest to swojego rodzaju okazja, dzięki której szczęśliwy nabywca może taniej kupić pracę dobrego artysty za bardzo niewielkie pieniądze pod warunkiem, że na tej aukcji nie będzie kilku innych licytantów zainteresowanych danym dziełem. Chcę zrobić wszystko, by w dobrym tonie było posiadanie dzieła młodego, zdolnego malarza, grafika, rysownika, fotografa czy rzeźbiarza. Sugeruję, aby kupować takie prace, które naprawdę się podobają – będziemy przecież obcować z nimi na co dzień, staną się naszymi domownikami – mówi Krzysztof Fabijański, właściciel Galerii Stalowa.

XVII Stalowa Aukcja Młodej Sztuki
16 grudnia 2015 roku, godzina 19.30
Galeria Stalowa
Warszawa

Dodaj komentarz