• 2015-12-04

W samym sercu morza w reżyseri Rona Howarda

Do kin wchodzi najnowszy film Rona Howarda, reżysera Apollo 13 czy Pięknego Umysłu. Film W samym sercu morza to niezwykła historia w gwiazdorskiej obsadzie. Premiera 4 grudnia.

„W samym sercu morza”, reż. Ron Howard (źródło: materiały dystrybutora)

„W samym sercu morza”, reż. Ron Howard (źródło: materiały dystrybutora)

Zimą 1820 r. płynący z Nowej Anglii statek wielorybniczy Essex został zaatakowany przez przerażające stworzenie – gigantycznego kaszalota o niezłomnej woli i niemal ludzkim pragnieniu zemsty. Ta autentyczna katastrofa morska zainspirowała Hermana Melville’a do stworzenia powieści Moby Dick. Jednak autor książki opisał tylko część tej historii.

Film W samym sercu morza przedstawia, jak uczestnicy wyprawy, którzy pozostali przy życiu po starciu z wielorybem, walczą o przetrwanie, przekraczając granice własnej wytrzymałości i dokonując niemożliwego. W obliczu żywiołu i głodu przerażona i zrozpaczona załoga statku Essex zwątpi w swoje najgłębsze przekonania: wartość ludzkiego życia i moralność swojego zajęcia. Tymczasem kapitan będzie próbował odnaleźć drogę do domu, a pierwszy oficer postawi sobie za cel pokonanie wieloryba.

Reżyseria: Ron Howard
Scenariusz: Charles Leavitt
Występują: Chris Hemsworth, Cillian Murphy i inni.

W samym sercu morza
Premiera: 4 grudnia 2015 roku
Warner Bros Entertainment Polska

Dodaj komentarz