• 2015-12-04

Koncert Gruszecki/Marciniak Quartet

12 grudnia w ramach grudniowej Nocy Nadodrza w Klubie Pod Kolumnami wystąpi Gruszecki&Marciniak Quartet.

Gruszecki/Marciniak Quartet (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gruszecki/Marciniak Quartet (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gruszecki/Marciniak Quartet to projekt dwóch utalentowanych muzyków z Wielkopolski, którzy poznali się podczas studiów w Jazz Institut Berlin. Już wtedy koncertowali wspólnie w Polsce i w Niemczech. Teraz spotkali się we Wrocławiu i stworzyli zespół będący zderzeniem ich muzycznych indywidualności i oryginalnych kompozycji. Do współpracy zaprosili wybitnych muzyków – Pawła Pastuszkę oraz Piotra Zareckiego.

Kuba Marciniak urodził się w Poznaniu, gdzie ukończył liceum muzyczne w klasie saksofonu jazzowego pod kierunkiem Jarosława Wachowiaka. Jest absolwentem prestiżowego Jazz Institut Berlin. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Swoje zdolności instrumentalne i kompozytorskie szlifował pod okiem muzyków takich jak: Peter Weniger, Kurt Rosenwinkel, John Hollenbeck, Greg Cohen. Kuba zdobył wiele nagród na konkursach jazzowych, m.in.: Grand Prix na Novum Jazz Festival 2013. Jest współliderem zespołu Weezdob Collective, którego debiutancka płyta ukazała się w miesięczniku Jazz Forum.

Mikołaj Gruszecki to pianista, kompozytor studiował na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, absolwent Jazz instytutu w Berlinie gdzie miał okazję szlifować swoje umiejętności pod kierunkiem takich muzyków jak Kurt Rosenwinkel, Greg Cohen czy John Hollenbeck. Finalista festiwali Jazz na Odrą i RCK pro jazz festiwal. Koncertował m.in. z Urszulą Dudziak, Lorą Szafran, Januszem Szromem, Essien Okon Essiet(Jazzmessengers). Czynnie koncertuje po Europie oraz współpracuje z berlińskim środowiskiem jazzowym. Doskonalił swoje umiejętności na wielu kursach mistrzowskich pod okiem m.in. Gonzalo Rubalcaby, Kirk Lightseya, Richiego Beiracha, Dave’a Liebmana. Jako lider swojego trio brał udział: w Festiwalu ChilEuropa w Santiago de Chile, Jazz w Ruinach, Jazz po Polsku.

Skład zespołu:

  • Kuba Marciniak – saksofon
  • Mikołaj Gruszecki – fortepian
  • Paweł Pastuszka – kontrabas
  • Piotr Zarecki – perkusja

Gruszecki/Marciniak Quartet
12 grudnia 2015 roku, godz. 19.00
Klub Pod Kolumnami we Wrocławiu

Dodaj komentarz