• 2015-12-02

Henrik Munkeby Nørstebø – Let Me Introduce

4 i 5 grudnia w ramach nowego cyklu Let Me Introduce, stworzonego przez Stowarzyszenie Artystyczne Mózg, wystąpi Henrik Munkeby Nørstebø.

Henrik Munkeby Nørstebø (źródło: materiały prasowe organizatora)

Henrik Munkeby Nørstebø (źródło: materiały prasowe organizatora)

Henrik Munkeby Nørstebø to jeden z najciekawszych obecnie puzonistów, działający na polu muzyki współczesnej.

Jego praktyka zmierza do zdefiniowania na nowo możliwości brzmieniowych instrumentu. W swojej grze nie stroni od mocnych dźwięków kojarzonych zwykle z dęciakami, ale kontruje je mikroskopijnymi brzmieniami przypominającymi urządzenia elektroniczne. Wykorzystuje szerokie spektrum technik wykonawczych – od czystych, długich tonów aż po szmerowe i prawie niesłyszalne dźwięki. Zazwyczaj stara się równoważyć partie intuicyjne z precyzyjnie skonstruowanymi strukturami.

Nørstebø uczestniczy w wielu projektach muzycznych, m.in. As Deafness Increases, Lana Trio, Whirl (z Tobiasem Deliusem), Beam Splitter (z Audrey Chen), Aksiom czy Skadedyr. Współpracował też z Raymondem Stridem, Niną de Heney, Fredem Lonberg-Holmem, Michaelem Francisem Duchem, Rasmusem Borgiem, Finnem Loxbo, i Danielem Lercherem. Dużo uwagi poświęca działalności solowej. W 2011 roku wydał swój debiutancki album. Kolejna płyta, zatytułowana Melting Into Foreground ukazała się w połowie listopada nakładem wytwórni SOFA music.


Henrik Munkeby Nørstebø | Let Me Introduce
4 grudnia 2015 roku, godz. 21.00 (Bydgoszcz)
5 grudnia 2015 roku, godz. 21.00 (Warszawa)
Stowarzyszenie Artystyczne Mózg w Bydgoszczy

Dodaj komentarz