• 2015-12-02

XI Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej XI Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego, który odbędzie się 10 grudnia. Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło 309 prac 112 autorów.

Agnieszka Jankiewicz, praca z cyklu „Powracalność formy”, 2013, linoryt (źródło: materiały prasowe organizatora)

Agnieszka Jankiewicz, praca z cyklu „Powracalność formy”, 2013, linoryt (źródło: materiały prasowe organizatora)

W tym roku przypada 40-lecie Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego – konkursu, który jest organizowany cyklicznie przez BWA w Olsztynie od 1975 roku. Każda edycja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród artystów zajmujących się grafiką, dla których jest to nie tylko okazja do konfrontacji swoich osiągnięć, ale też szansa na zapoznanie się z aktualnymi trendami, inspiracjami, a także możliwościami łączenia i urozmaicania technik współczesnej grafiki.

26 października odbyło się posiedzenie Jury, w skład którego weszli: prof. Ryszard Otręba, artysta, grafik, Kraków, dr Marta Anna Raczek-Karcz, historyczka i krytyczka sztuki, Prezeska Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie, prof. dr hab. Andrzej Załecki, artysta, grafik, prof. zw. Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Po zapoznaniu się ze wszystkimi pracami, na wystawę pokonkursową Jury wybrało 137 prac 75 autorów.

Grand Prix otrzymała Agnieszka Jankiewicz za prace z cyklu Powracalność formy. Laureatem I Nagrody został Zbigniew Lutomski, II Nagroda przypadła Marcie Lech, natomiast III powędrowała do Tadeusza Nuckowskiego. Wyróżnienia otrzymali: Izabella Kędzierska, Zbigniew Purczyński oraz Patryk Lutomski.

XI Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego – Wystawa pokonkursowa
Od 10 grudnia 2015 roku do 26 stycznia 2016 roku
Wernisaż: 10 grudnia 2015 roku, godzina 18.00
BWA Galeria Sztuki w Olsztynie

Dodaj komentarz